Yaz Geliyor!

Nurbaran

Yaz ayında kedinin tüylerini bağlı olarak vücut ısısında artış olur mu? Bunun için bişey yapmam gerekiyor mu ? Diyarbakırda oturuyorum ve sıcaklıkları malum.. O yüzden endişeleniyorum bişey olur diye.. Ne yapmam gerekiyor bu durumda ?

4 CEVAP

aysegunerr

Kediyi tıraş ettirmek çok büyük hata olur. Kedinin psikolojini bozmaktan başka bir işe yaramaz. Tüyleri kışın sıcak tutar, yazın güneşten korur ısıl dengeyi sağlar. Suyunu eksik etmeyin. Evde onun için serin bir ortam oluşturabilirsiniz.

Kedimekim

Kisa tuylu bir kedi ise yapabileceginiz pek bir sey yok evi serin tutabilirseniz. Uzun tuylu kedileri traş esiyorlar ama o da cok tavsiye edilen bir sey degil kedinin psikolojisini etkiliyormus. Sanirim tek secenek evi serin tutmak ve bol su tuketmesini saglamak

Latife

Ev kesinlikle serin olsun ara ara elinizi ıslatıp üstünden geçirin ben öyle yapıyorum hem şu korkusu azalır hem serin kalır

Simbat

Ev onun için yeterli serinliği sağlayacaktır zaten endişelenmeyin. Dışarıya çıkıyorsa tüylerini hafif nemlendirebilirsiniz.