Kedimin Kakasi Degisti

Fatmacakiir

Arkadaslar kedim onceden koyu kahverengi ve normal sertlikte kaka yapiyordu yakin zamanda mama degisimi yaptim ve kakasi acik kahverengi ve biraz daha yumusak. Ishal diyrmem ama daha yumusak neden olabilir

12 CEVAP

Pamuqum

Mama değişimi yaptığınız için olabilr değişimi birden degilde eskiyele yeni mamayai karıştırarak verirseniz yeni mamaya geçiş kediniz için daha sağlıklı olur

nyssa

sıvı miktarı artmış olabilir ,yaş mama verdiyseniz onun da etkisi olabilir,ishal değilse sorun olacağını sanmıyorum,,ha tüylere bulaşıyorsa o onun için değil ama sizin için sorun olacak :/

Fatmacakiir

Soylediklerinizi deneyecegim cok tesekkur ederim :)))

Fatmacakiir

Evet ever aynen oyle yaptim ben de 2 3 gun karistirarak verdim mamayi eski mamasini giderek azalttim

Simbat

Mama değişikliklerinde 1 hafta öneriyorlar azaltarak yeni mamaya geçiş yapılıyor.

Fatmacakiir

Daha once de 2 3 gun sureyle degistirmistim bi sorun cikmamisti niye oldu acaba ya :(

Kedimekim

Ben 2 kere mama degistirdim ikisini de direkt verdim ve normal sekilde yedi. Kakasi da hep ayni duzeydeydi. Belki mamanin icerigi kedinize iyi gelmemis olabilir ya da mamanin icerigindeki maddelerden biri diger mamaya oranla fazla olabilir.

Fatmacakiir

Haftada en az bir kere poposunj yikamak zorunda kaliyorum :D

kedilimadam

Mama değişimi kaynaklı olmuştur büyük ihtimalle. Tahılsız mamaya mı geçiş yaptınız?

Fatmacakiir

Evet orijen tahilsiz mamaya gecis yaptim

nyssa

Ben ıslak pamukla siliyorum.tahılsız mama kullanıyordum (acana )sonra N&D Düşük tahıllıya geçtim sorun azaldı açıkcası

kedilimadam

Daha öncesinde tahıllı ya da düşük tahıllı mama kullanıp tahılsız mamaya geçiş yapıldığında yumuşak dışkılama ve ishal gözlenebiliyor. Sizde de büyük olasılıkla böyle bir durum olmuş.Artık mevsimi geçtiği için bulmak biraz zor ama bulabilirseniz balkabağı haşlayıp birer çay kaşığı kadar yaş mamasına karıştırarak verebilirsiniz. Bir de Dr Clauders'ın peynirli sindirim düzenleyici tabletinden yine yaşmamaya karıştırarak vermenizi öneririm. Ben de aynı sorunu yaşamıştım, tahılsız mamaya geçince yumuşak dışkılama durumu oldu.Az önce yazdıklarımı yaparak bir de vmp vitamin kullanarak kısa sürede bu durumu düzelttim, yeni mamasına da böylece çabucak alışmış oldu.