Kedim Halıya Vs. Tuvaletini Yapıyor

lydnova

Kedim 3 yaşında dişi. Bu zamana kadar hiç böyle huyu yoktu. Son zamanlarda merdivene paspasa falan tuvalet yapmaya başladı. Bunun nedeni ne sizce?

4 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Çişini mi yapıyor, kakasını mı?

Eğer çişini yapıyorsa ve eğer evinizde onu strese sokacak bir değişiklik yaşanmadıysa idrar yollarındaki bir problemden dolayı tuvalete yetişemediğinden yapıyor olabilir. Veteriner hekiminize göstermenizde fayda var.

Kakasını yapıyorsa yine stres kaynaklı olması muhtemel.

Bol patili günler dilerim. :)

lydnova

Evimizde şu an akrabalar var o yüzden olabilir sanırım. Yetiştiremediği için olduğunu da sanmıyorum tuvaletinin hemen 2 adım yanındaki yere falan yapıyor.

Ketonmanya

Anlaşıldı, evin kalabalığından duyduğu rahatsızlığı belli etmeye çalışmış. :( Misafirleriniz gittiğinde alışkanlığı normale dönecektir ama size tavsiyem tuvaletini yaptığı yerleri idrar kokusundan tamamen arındırmanız. Yoksa kokuyu aldığı yere tuvaletini yapmaya devam edebilir misafirleriniz gittikten sonra da. Bunun için de içeriğinde amonyak bulunmayan temizleyicileri tavsiye ederim. Bir de enzimatik koku gidericiler var ki resmen biz evcil hayvan sahiplerine Allah'ın bir lütfu olarak gönderilmişler desem yeridir. :)

Farklı markalarda var ama Carpex, şahsen kullandığım için garanti verebileceğim marka. Umarım sorununuz tamamen çözülür.

Bol patili günler dilerim. :)

lydnova

çok teşekkür ederim