Kedi Tuvaleti

Bir yavru kedi sahiplendigimiz de açık tuvalet mi yoksa direk kapalı tuvalet mi kullanmalıyız kaç aylık bir kedi normal tuvalet kullanımını yapabilir

8 CEVAP

Cennet29

En büyük kapalı tuvaleti alın. Ama öndeki kapağını çıkarın hiç kullanmayın bence. Cünkü hayvanlar içeride bunalıyor.

Birde tozsuz kum kullanın her zmn.
Feles, bastet, sandy aktif karbon.

Suraemir

Bana kalırsa xxl milo alın çok güzel büyüdüğünde de sığabiliyor 2 kedim var epey büyük yetiyor dışarı taşma en azından açıklara göre minimum ayreten tamamen kapağı açık bırakıyorum

Ketonmanya

Merhabalar.

Bizim hep yaptığımız ve naçizane tavsiye edebileceğim, kapalı tuvalet alıp bir süre kapağını kullanmadan açık tuvalet olarak kullanıp kedi yeterince büyüdüğünde kapalı hâline getirmeniz. Ne zaman kapalı tuvalet kullanabilir hâle geleceği ise tamamen kedisine göre değişiyor. Benim kedim doğurduğunda, yavrular daha 1 aylıklarken annelerinin kapalı tuvaletine girmeye başlamışlardı bile. :) Sahipleneceğiniz kedi ne kadar yavru olacak bilemiyorum ama kapağını kullanmadan sadece alt kısmını kullanın en başta tuvaletin, ona da tırmanamayacak kadar küçükse kediniz, önüne basamak olarak bir yükselti koyabilirsiniz. Rahatça tırmanabilecek büyüklüğe eriştiğinde ise tuvaletin kapağını kapatıp birkaç kez kendiniz koyun içine ve gözlemleyin içeri kendiliğinden girip girmediğini. Ara bir geçiş dönemi olarak tuvaletin sallanan ön kapağını bir süre kullanmadan da alıştırabilirsiniz. Dediğim gibi, her deneyim tamamen kediye özel olarak yaşanıyor. Bir kedi sahibi olmanın da en keyifli yanı bu zaten, onu zamanla yaşadıkça keşfetmek. :)

Bol patili günler dilerim. :)

Coconutbey

Bizim kedimiz de yavruyken açık kullanıyorduk sonra kapalı kullanıma geçtik ve o şekilde hem etrafa kum sıçramıyor koku olmuyor hem de kedi daha rahat oluyor bence. Ama giriş kapısını çıkardık kullanmıyoruz. Kum olarak bastet kullanıyoruz kokusuz ve tozsuz. Bir de koku önleyici aldık çok memnunuz

Cennet29

En büyük kapalı tuvaleti alın

xxl boy kapalı tuvalet ve en iyisi tozsuz naturel bir kedi kumu tercih edebilirsiniz. bigcat natural bastet ya da bastet bakabilirsiniz.

Ben iki kedime de kapalı tuvalet koydum ilk zamandan itibaren. Böyle alışması daha iyi olacaktır. Açık tuvaletlerde hem koku daha kolay yayılıyor hem de kumlar etrafa daha fazla saçılıyor.

Minminik

Kapali wc ile baslayin en buyuk boy eger havalandiramayacaginiz bir oda veya kapisi acik bir oda ise kapali en iyisi denilen gibi giris kapagini cikartin ve ogretin nasil girecek kumunun yerini ogretin uzerine birakin kumun ki anlasin
Benim kedim 1 yasina geldi boyuda biraz uzun kafasi disarda yapiyor xxxl olmasina ragmen o yuzden yari kapaliya gececegim sanirim butce ayirabilirsem