Kediye Ton Balığı Verilir Mi?

DEMET92

Arkadaşlar marketten dardanel ton aldım. Kedimin önüne koydum bayıla bayıla yedi. Sizce zararı olur mu vermeli miyim bir de ne sıklıkla verebilirim. Bu arada kedim sadece yaş mama yiyor 2 buçuk aylık. Kuru mamaya geçemedik?

7 CEVAP

Simbat

Light ton balığı daha doğru olur yağı ve tuzu az.

eccakir

Benim tavsiyem sık sık vermemeniz bu tür yiyeceklerin tuz ve yağ oranı yüksek oluyor çünkü. Vereceğiniz zamanda yıkamanızı ve az miktarda vermenizi öneririm. Aslında konserve ton balığı yerine herhangi bir balık çeşidini alıp tavada az su koyup buğlama gibi de pişirebilirsiniz. Hem balık kendi yağında pişiyor hem daha sağlıklı.

dilex

Gimcat in ton balikli mamasini oneririm tamamen etten olusuo.bahsettiginiz ton baliklari asiri yagli ve tuzlu sindiriminde problem olabilir.

aleyn

-light olanla aynı yani hemen hemen normal olanla değil o yağlı oldugu için biraz daha ağır.

DEMET92

Haklısınız arkadaşlar. Ben bilinçsizce davrandım. Zaten ishal kaç gündür veterinere gidicez bugün bir de yağlı ton balığıyla iyice ishal yapıcam.

aleyn

gimcat tunabalıklı çeşitleriyle konserve ton balığının tadı aynı (tadına bakmıştım), deneyebilirsiniz.

buddha_bar

Yikadiktan sonra verebiliyorsunuz yoksa yagdan dolayı kedi kusuyor yediğini.