Kedimin Tüyleri Kepekleniyor

Kokostar

Merhaba kedimin özellikle tüy dökme mevsiminde çok tüy döküyor ayriyeten kepekleniyor geçen sene şampuan alıp yıkadım fakat sürekli yıkamak istemiyorum bu sene kuru sampuan denedim fakat hala kepekli ne önerebilirsiniz ?🐱

11 CEVAP

IIREMMM

Biz de haziran ayında yaz başlangıcı olduğu için biraz kepeklenme sorunu yaşamıştık kedimizde,veteriner hekime sorduğumuzda mevsim sebebiyle kendiliğinden düzelir demişti tamamen bitti neredeyse,mevsimsel kuruluk olabilir, ben kuru şampuan kullanmayi da pek doğru bulmuyorum kedilerin cilt phı ile uyumlu değil gibi geliyor her ne kadar uygun gibi üretilse de zaten zorda kalmadıkça yıkanması da yanlış hiç yıkamayın bence ,tarayarak kan akışını artırmak iyi olabilir,biraz zamana bırakın derim olmazsa hekime danisirsiniz tekrar ,geçmemiş olsaydı biz de öyle yapacaktık

Kokostar

Teşekkür ederim evet bende yıkamayı pek doğru bulmuyorum geçen sene bu seneye göre daha fazlaydı kepeği geçen sene yıkayınca geçmişti bu sene tekrar oldu yıkanmayı da sevmediği için kuru sampuan denemiştim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim dikkat edicem 🐱💫

IIREMMM

Rica ederimm ne demekk😺bir gözlemleyin bakalım birkaç hafta ,biz 1 ay içinde azalıp tamamen kaybolduğunu fark ettik kendi kedimiz için sizde de hızla azalır ve tamamen biter umarım 🐾

Kokostar

Evet biraz gözlemliyim hala devam ederse dediğiniz gibi bir veteriner kontrolüne gideriz umarım gerek kalmaz
🐱💫

Lucky0

veterinerin görmesi gereken bir durum şampuanlar çare değil

mevsim geçişinde hafif bir kepeklenme olmuştu benimkinde de . ama yeni tüyleri çıkarken onlar da gitti

Deri yağlanmasından dolayı olabilir.

Palyaco

Kullandınız mama kedinize yaramamış bilginize kepeklenme sebebi deyistirin

Kokostar

Teşekkürler tavsiyelerinizi dikkate alicam @palyaco @zeynandkekik @kedilernedemekistiyor @fatmanurdemirci

Deri yağlanmasından dolayı olabilir.

zeynandkekik

Merhaba, mevsim geçişlerinde uzun tüylü kedilerde genelde oluyor. Benim de kızlarımdan biri uzun tüylü, her gün düzenli taramanız gerekiyor, bu sayede derisi havalanmış olacak. Yine de her ihtimale karşı veteriner hekiminizin görmesi gerekir. Şampuanlarla kediye stres yaptırmayın, stres tüy sağlığını bozup daha çok tüy dökmesine ve kepeklenmesine neden olabilir.