Kediyle Şehir Değiştirme

Merhabalar 2 yaşındaki kedimle birlikte yaklaşık 2 ay sonra Ankaradan Antalya’ya taşınacağız iklim değişiklikleri nedeniyle önceden yaptırmam gereken herhangi bir aşı var mı? Deniz kenarı ve aşırı nemli bir ortama geçiş yapacağımız için oradan bir hastalık kapmaması için. Oranın havasına alışabilmesi için?

3 CEVAP

bsecnl

dışarı çıkarmıcaksanız herhangi bir aşı yaptırmanıza gerek yok

Biz de kedim Leo ile Antalya'dan yeni taşındık. İklim değişikliği için aşı yaptırmanıza gerek yok, ancak yolda giderken sakın kalması için veterinerinizden ağızdan verilen şırıngalı sakinleştiricilerden alabilirsiniz. Mutlaka taşıma çantasına (kafes şeklinde olanı) koyun ve altına da tuvaletini yapma ihtiyacına karşın bir havlu veya gazete kağıdı yerleştirin. Kedinize yeni alanını tanıması için zaman tanıyın, eğer bahçeli bir eve taşınıyorsanız da bahçeye çıkarmak için biraz bekleyip aylık aşılarını yaptırırsanız hiçbir sorun yaşamazsınız. Lara tarafına taşınıyorsanız Lara hayvan hastanesini tavsiye ederim. İyi yolculuklar.

Evet Lara tarafında olacağım öneriniz ve yardımınız için teşekkür ederim. :)