Yaş Mama Hk.

MrCaju

Merhaba.
Açılan yaş mamayı anlık bitiremediğimiz için, porsiyonlara bölüp dondurucu da saklamayı planlıyorum.
Siz nasıl yapıyorsunuz?
Bu konu da tecrübeleri arkadaşların desteğine ihtiyacım var.
İlginize peşinen teşekkürler.

20 CEVAP

Yanlışmı anladım bilmiyorum. 15 haftalık kedi 85 gram yaş mamayı iki günde mümkün değil bitiremezmi dediniz,haftada bir tatlı kaşığı veriyorum mu dediniz. Evet yanlış anladın deyin lütfen

Minminik

merhaba, benim kedimde yavru iken 85 gr ı bitiremezdi, 1 konserveyi 3 günde anca bitiriyordu,
konserve kapağını yarım açıp geri kapatıp buzdolabı poşetine koyup alt dolapta 3 gün kadar saklıyordum, dolaptan çıkartttığınızda soğuk vermeyin biraz ılık su ile ıslatın mamayı

blue_hpood

kedi yaş mamadan ishal olmaz, haftada bir kaşık çok az, koyun önüne bitirsin.

Niye ishal olsun yahu. Yani yanlış anlamayın ukalalık olarak ters algılamayın ama bence veteriner seçiminizi gözden geçirmenizde fayda var. Yaş mama yaradılışlarına en uygun mama. Kedilerin tercihine kalsa emin olun hemen hepsi sürekli yaş mamayı tercih eder. Tabiki yaş mamanında kuru mamanında kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Ekonomik , besin değerleri, lezzet, diş sağlığı, su alımı ve sindirim sistemiyle ilgili. Daha fazla uzatarak bilmişlik taslıyor algısı yaratmak ve sizleri sıkmak istemem. Naçizane tavsiyem karışık beslenme metodunu araştırıp değerlendirmeniz. Haftada bir kaşık gibi uygulamalarla gereğinden fazla hassas davranarak kedinizi farklı lezzetletden mahrum bırakmayın. Hatta bu zamanlarda ne kadar çeşit tatlarla beslerseniz uzun yıllar sürecek beslenme hayatında başka çeşit mamaları yadırgamayacaktır. Şöyle söyleyim 16 haftalık kedimin kuru mama kabında sürekli mama vardır. İstediği zaman gider istediği kadar yer. Öyle mama var diye bitirdiğinide hiç görmedim. Ara ara gider ufak porsiyonlar şeklinde tüketir. Yaş mamaya gelince tavuk, balık, somon, ton balığı, sığır eti, hindi eti ... ne kadar çeşit varsa dönüşümlü olarak haftada 2 konserve yada paket yaş mama olmak üzere 2 ye bölerek veriyorum. Yarısını bugün yarısını ertesi gün. Dolayısıyla haftada 4 gün yarım pirsiyon olarak tüketmiş oluyor. Hepsinide tatlara alıştığı için cok severek tüketiyor. İshal olduğunu hiç görmedim. Mama ile ilgili ishal sorununu bir ihtimal kuru mama marka yada aroma değißikliklerinde yaşayabilirsiniz. Aksine sağlıklı, mutlu ve enerjik.Tabiki sizin takdiriniz. Saygılarımla

Cennet29

Bol bol yaş mama yedirebilirsiniz. Sadece dişlerini fırçalayın ki dişleri çürümesin bu kadar. Yoksa yaş mamanın zararı yok hatta yaş mamaya su ekleyin iyice ezin karıştırın verin yesin sıvıda almış olur. Kediler yeteri kdr su asla içmiyo cünkğ