Kedimin Kilosu Hakkında Sakinleştirilmeye İhtiyacım Var :(

Vega1x

11 aylık british shorthair kızım var. 6 aylıkken kısırlaştırdık. Mayıs ayında 2.8 kilo idi. Bugün 3.6 kilo çıktı.
Arka bacaklarına doğru aşağı sarkmış gibi karnı ama sırtında öyle bi kalınlık vs yok.
Royal canin kuru mama veriyorum. Çok mu veriyorum anlamadım.
Kardeşi kısırlaştırılmadı. Fotoğraftaki zayıf olan 😂 benim kızım onun annesi gibi görünüyor 😂

3 CEVAP

IIREMMM

Yani 11 aylık bir kedi için bence uygun bir kilo(hekime sordunuz mu yaşına göre kilosunu, sorduysaniz nasıl bir dönüş yaptı?)siz kisirlastirali da 5 ay gibi bir zaman geçmiş üstünden ,bir de her kedinin vücut ve kas yapısı farklı yağlanma oranları da farklı oluyor yine de belli bir oranda tutmak istiyorsanız kilosunu hekiminize danışıp fikir alabilirsiniz 6 kilonun üstündeki kedilere diyet maması veriyorlar diye biliyorum bence sizin için şu aşamada gerek yok,kuru maması kısır kediler için olandan değil mi?

grsaras

11 aylık kedi için kilosu normal ama tabi vücut kitle indeksine göre değişir bu normallik.Mamayı paketteki önerilen günlük gramaja göre verin sorun kalmaz o gramajlar kedinin kilosunun sabit kalmasını ya da az kilo almasını sağlıyor.Tahmin ediyorum ki kısır mama kullanıyorsunuz ama kullanmıyorsanız acilen kısırlar için olan mamaya geçin

Vega1x

Memleketteyim burada çocuğuma bodyshaming yaptılar benim de gözümde büyüdü çocuğumun kilosu evde normaldi 🥹 burada veteriner yok istanbula döndüğümde götüreceğim.
Evet bu arada kısır mama kullanıyorum kısırlaştırdığımdan beri.
Paketin üstündeki gramajları az çok tutturmaya çalışıyorum ama o kadar iştahlı bir kedi ki ne zaman ayağa kalksam ona mama koymak için kalktığımı düşünüp sevinç gösterileri yapıyor 😂
Cevaplarınız için ayrıca teşekkürler 🙏