Kedimi Sokakta Gezdirebilir Miyim

NESCAFE4

tasmayla sokakta gezdirmek doğrumu

7 CEVAP

tasmasını asla bırakmamanız gerekir. aşıları tam olmalı aksi halde çok kolay virüs kapabilir. diğer canlılardan uzak tutmalısınız. hastalıklı bir kedi ya da köpekle yakınlaşması kavga etmesi yaralanması gibi durumlarda kuduz,FIV,FELV virüsleri bulaşma ihtimali çok yüksek. ve bu virüsler ölümcüldür. bastığı yerlerde özellikle çimlerde kimyasal maddeler olabilir ve bastıktan sonra patisini yalarsa bu kedinize büyük zarar verir. bir de çöp kutuları... mutlaka koku onu çekecektir.. yani dışarısı ev kedisi için tamamen mikrop yuvasıdır. kontrol etmek de çok kolay olmaz zaten. sürekli evde olduğu için dışarıya ilk çıktığında korkar tedirgin olur, fakat daha sonra koşmak ister kafasına göre takılmak ister :) siz de tasmayı çıkarmayacağınıza göre kısıtlandığı için hırçınlaşabilir. dışarıya alıştığı zaman da evde durdurmak zorlaşır. o farklı kokuları unutmayacak ve tekrar tekrar isteyecektir.

NESCAFE4

teşekkür ederim

çok hoş bir görüntü olur bence :) ama sağlıklı olacağını sanmıyorum.

NESCAFE4

neden sağlıklı olmaz bana bilgi verir misiniz

rica ederim :)

ben kedimi tasmayla gezdiriyorum sorun olmuyor