Sanırım Kedimde Tenya Var. Daha Önce Başına Gelen Oldu Mu?

Salemduman

2 gün arayla kedimin kuyruk biriminde pirinç gibi kurtlar buldum. Canlı şekilde çıkıyorlar bugün çıkanı peçeteye koydum içinden süt gibi sıvı çıktı. İç dış parazitini geciktirdim ama yaptırdım aynı şekilde karma aşısını da oldu. Ne yapmam gerekiyor helllpppp!!!!

14 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Umarım hekiminiz kârını yüksek tutmak için sizden pahalı ilaç parası alıp ucuzunu ve daha az etkilisini uygulayan paragöz hekimimtraklardan değildir. Lütfen uygulama esnasında orada bulunun ve hekimin, sizin istediğiniz markanın parazit ilacını gözünüzün önünde açtığını görün. Maalesef her sektör çok lekeli artık.

Bol patili günler dilerim.

gizmssahinn

Advantage da iyi bir marka. Belki sebebi başkadır çünkü çok gecikmemiş iç dış paraziti de. Bence veterinere götürün

gizmssahinn

İç dış paraziti ne kadar gecikti ? Ayrıca iç dış parazit hapları ve ilaçları da her parazite karşı gelmiyor. Belki markasını değiştirebilir veterineriniz. Broadline marka en etkilisi

Salemduman

Evet veterinerimiz tenya olduğunu onayladı ve insana da bulaşabiliyormuş kedilerimizle temas etmemeye çalışıyoruz eğer edersek bol su ve sabunla arınmamız gerekiyormuş. Şimdilik 1er doz haplarını verdim, diğer günlerde yine hap vereceğim. Dışkı kontrolü de yapıyorum.

Salemduman

Kedim 3 aylık 1.5 aylıkken yaptırmıştık hiç müsait olamadığımız içinde götüremedik çok aksadı. Aşısı ense damlası iç dış parazit advantage marka.

Cennet29

Teyzemin sokakta baktığı kedisinde oluyor bunlardan hatta daha uzunu poposundan etrafa düşüyodu. Veteriner iç parazit hapı önerdi

aslihan_e

15 gün sonra yenilemeyin, 3 hafta sonra yenileyin ilacı, yumurtaların çatlaması 3 haftayı bulabiliyor. Aşıyla hiçbir ilgisi yok, parazitin aşısı olmaz. O sadece iğne, damla veya hap formunda ilaç. Temastan ziyade çevreye yumurtalar dökülmüş olabilir. Kumunu da tamamen değiştirin yoksa geri geçer.

Salemduman

Evet veterinerimiz ile detaylı görüştük 3 gün hap veriyorum, dediğiniz gibi 3 hafta sonra tekrar 1 doz daha vermem gerektiğini söyledi. Kumunu da yarın değiştireceğim dozlarının bitmesini bekliyorum. Şuanlık canlı olarak hiç bir tenya görmedim 🥹

Salemduman

Şimdi veterinere gidiyor bize geçer mi diye de çok endişeliyim

Mmtklndr

Bende 3 aylık periyotlarla aşısını yaptırıyorum hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım acaba veteriner etkisi az olan bir ilaç mı tercih etti. Kedimin aşısı yapıldığı her sefer veteriner “”kedinizi inceleyin belki 15 gün sonra ilacı tekrar yutturmamız gerekir ""diyor.

Salemduman

Bende büyük olan kedimde hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım ona da geçmez umarım. Onun da aşılarını aksattığımız oldu ama başımıza gelmedi ilginç gerçekten

Mmtklndr

Merhaba veteriner ile görüştünüz mü? Ne söyledi

Mmtklndr

İnşallah size ve diğer kedinize bulaşmadan çabuk geçer bu durum 🙏🏻

İlk sahiplendigimde başıma gelmişti veterinerin azizliğine uğradım hekimimi değiştirdim 15 gun sonra yenilenmesi gerekmis bize bilgi verilmemisti tekrardan iç parazit aşısı yaptırdık muhakkak götürün aşısı yenilenmeli