Kedim Pikemi Taşıyor

Idil12

Merhaba herkese kısır tekir erkek kedim pikemi dişleyerek başka odalara götürüyor. Bazen de aynı şekilde yastıklarımı. Neden böyle yapıyor olabilir? Yani taşıması kolay şeyler olmadığı için dişlerine de zarar veriyordur belki. Bilen, bilgisi tahmini olan varsa yazabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

4 CEVAP

Idil12

Merhaba öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Kedimin kızgınlık davranışlarını ne yazık ki bilmiyorum sokaktan kurtardım 1 yaşındayken hemen kısırlaştırdım. Mutlaka bir veterinere de soracağım bu hafta içinde. Belki pikeyi istemiyor olabilir belki de evdeki diğer kediye bir güç gösterisi yapıyor da olabilir 😊

Mmtklndr

Rica ederim 🙏🏻 vetle konuştuğunuz zaman bizide bilgilendirin lütfen bende merak ettim 🤭

Mmtklndr

Merhaba aynı davranışları kızgınlık döneminde de yapıyor muydu? Bazı erkek kediler de kızgınlık zamanında yapılan davranışlar alışkanlık haline gelebiliyor. Bu durumu veteriner ile konuştunuz mu peki

Mkzgnyrk

Eğer pikenin dokusundan, renginden veya yeni ürün olup kendi güvenli ve konforlu alanına uygun görmüyorsa, onu o bölgeden uzaklaştırabilir yada parçalayabilir. Eğer bu davranışı sadece o bölgedeki o pikeye yapıyorsa, başka şeylere yapmıyorsa o pikeyi orada istemiyordur.