İki Kedimde Saldirganlik

emre536

Evimde sekiz kedi annesiyim bakıyorum ve şimdiye kadar hiç böyle bir durum ile karşı karşıya kalmadım ; herşey gözümün önünde bir anda oldu iki kedim birbirinin poposunu kokladı bir anda bağırmaya korkmaya hızlı nefes alıp vermeye herkesten uzaklaşmaya diğer kedilerimi dislamaya başladılar birbirlerine düşkünler evdeki diğer kedilerimden korkmaya korumacı olmaya başladılar üç gündür boyleler iki kedimde dişi , neden birbirlerinin poposunu koklayinca böyle bir durum oluştu ve hala bunu sürdürüyorlar.

1 CEVAP

aslihan_e

Kısırlar mı? İlk nedeni kısır olmayan kedilerin koku salgılaması. İkinci olarak, dişilerde de alan hakimiyeti bulunur, erkek kedilere göre daha küçük bir alanla sınırlıdır. Kendilerinden başka dişiyi bölgelerinde istemeyebilirler. Sizinkiler bunca zaman idare etmiş olabilir ama bir anlık dişi kokusu alınca içgüdüsel olarak saldırıya geçmiş olabilir. Birisi poposunun koklanmasını tehdit algılamıştır diğeri de dişi kokusundan sinirlenmiştir. Zaten kediler tehlike hissettiklerinde bunu atlatmaları uzun sürebiliyor. Psikolojik olarak hassaslar. Dişiler birbirlerini boğmaya bile çalışabilirler. Dikkatli olmalısınız.