Kedim Kısırlaştırma Sonrası Yemek Yemiyor, Su İçmiyor

Dişi Kedim 5 gün önce kısırlaştırma operasyonu geçirdi. Şehir dışında olacağım için operasyonun devamında 4 gün kadar veterinerde bıraktım. Alıp eve geldiğimizde çok fazla su içti hiç bir şey yemedi ve biraz kustu sonrasında da hiç yemek yemedi su içmedi. Veterinere götürdüğümüzde kan tahlilleri yapıldı ateşine bakıldı her şey normal orada 1 paket sıvı mama yedi ama eve geldikten sonra yine yemek de su da yok zorla şırıngayla azıcık verebildik hemen kafasını çeviriyor böyle bir durumla karşılaşan var mı! Ne yapmalıyım ?

7 CEVAP

Kedimin yemek yeme ve su içme sorunu çözüldü :) sanırım bize küsmüş şu an her şey yolunda hatta yanımızdan ayrılmıyor sürekli kendini sevdirmek istiyor sevdikçe guruldayarak huzurla uyuyor yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Coconutbey

Kedide iştahsızlık olabilir normal bir de şuan hava sıcak bence zorlamayın gözlemleyin sevdiği şeyler varsa verin yaş mama ödül maması olabilir. Zaten acıkınca belli süre sonra yiyecek. Anestezi etkisi biraz zorluyor yoruyor yavrucakları

Operasyonun üzerinden 5 gün geçtiği için açıkçası panikledim sevdiği her şeyi aldım uzattığımda sanki midesi bulanıyor gibi hareketler yapıp kafasını çeviriyor su da içmiyor çok halsiz değil çok uyuyor ama arada kalkıp oynuyor odaları geziyor ne yapacağımı bilemedim

Coconutbey

Bence zorlamayın bu sefer hiç istemez biraz daha kendi halinde kalsın dişilerin operasyonu daha ağır oluyor

Evet öyleymiş ne yiyecek konsa önüne önce kokluyor sonra öğürüyor normal mi onu da bilmediğimden korkuyorum.

Minminik

başka bir veterinere götürün veterinerde kaldığı sürece başka bir hastalık kapmış olabilir, 5 gn sonrası çok uzun bir süre hala anestezi etkisi için, şırınga içine yaşmama su karıştırıp vermeye çalışın kritik boyutta yemiyorsa

Evet baya az yiyo sıvı mama verdik onu da şırınga ile zorla yedi veterinerde hep kafes içerisinde kalmış