Kedi Isırmasında İz Kalmaması İçin Ne Yapmalıyım

bngs

Arkadaşlar kedim mamakolik vermeyince saldırıyor kolumu mahvetti ısırdı büyük ısırık izleri oluştu nasıl iz kalmamasını sağlayabilirim ve kedim için bunun nasıl önüne geçebilirim

7 CEVAP

Bszcn

Bence ısırdığında onu bırakıp gidin başka bir odaya kapınızı da kapatın anlasın yanlış olduğunu normal zamanlarda da bunu yapın sizi yaladığında ya da kendini sevdirdiğinde ödül maması verin zamanla alışacaktır

Bszcn

Ve de mamayı bu kadar çok seviyorsa porsiyonlara bölün derim ben. Eğer kediniz küçükse sabah öğle akşam olarak 3 e bölebilirsiniz. Ya da 2 ye orada sürekli mama görürse sakinleşir belki

gunbitmiyor

Mediccassol ve Fito krem ayrıca kantaron yağı da güneşe çıkmayacağınız zaman sürebilirsiniz

Minminik

madecassol ve crystalin kullanıyorum ben

blue_hpood

kediniz size saldırdığında odaya kapatsanız dâhi ‘ah be, hatalıyım, en iyisi yapmayayım bir daha’ diyemez, emin olun. kedinizin mamasını düzenli verin, her gün belli saatlerde ve belli ölçüde verin. bunun dışında yırtınıp yerlere de yatsa umursamayın, günlük aktivitesini aksatmayın, her gün 1-1.5 saat oyun oynatmaya gayret edin. bu süre sıcaklıklara göre değişebilir, problem değil.
size saldırdıktan sonra mama vermeyin, bu zamanla şartlanmaya dönüşür. saldırdığı zamanlarda uzaklaşın, mama saati geldiyse bile daha sonra verin.

Anonymus683514

Hametan krem iz bırakmaz derininde

Cennet29

Ona seveceği olta ve minik peluş oyuncak alın. Size saldırmak istediği zaman oyuncaklarını önüne tutun oynatın. Size olan ilgisini oyuncaklara verecektir. Hayvanı cezalandırmak pdaya kapanmak yok aç bırakmak gibi saçmalıklar ancak kedinizi üzer. Onun bi hayvan olduğunu unutmayın. O size değil siz ona uyum sağlayacaksınız