Bilgisi Olanlar Yardım Edebilir Mi?

Dişi kedim kısırlaştırma ameliyatı sonrası yaş mama, kuru mama, ödül maması, sevdiği yiyeceklerden ne uzatsak öğürme hareketi yapıyor ve yemiyor su içmiyor. Yaklaşık 1 hafta olacak operasyon geçireli ama dün veterinere götürdük ateşi ve kan değerleri normal çıktı ama yemek görünce öğürme hareketi yapıyor su da içmiyor ne yapmalıyım?

11 CEVAP

blue_hpood

yaş mamayı sulandırıp ağzına şırıngayla sıkın aynı şekilde suyu da öyle. muayenede bir sorun çıkmadıysa bu şekilde yedirmelisiniz ki toparlasın. bir hafta üzerine yememesi de normal gelmedi, başka bir hekimden de mutlaka bir görüş alın.

blue_hpood

yemedikçe toparlayamaz. ayrıca bu kadar uzun süre yemeyi reddetmesi normal değil, mutlaka başka hekime götürün.

Ketonmanya

Merhabalar.

Eğer operasyon geçireli 1 hafta oluyorsa ve kediniz en son operasyonun 4. gününde su içtiyse bu, kedinizin 3 gündür aç ve susuz olduğunu gösterir. Hekiminiz sadece tahlillerini yapıp serum vs. vermeden eve mi gönderdi bu durumda? En azından sıvı besin takviyesiyle kendini toparlamasına yardımcı olabilirdi. İmkânınız varsa başka bir hekime daha götürün derim. Ya da kendi hekiminize gidip besin takviyesi vermesini rica edebilirsiniz. Yemek neyse de hiç su içmemesi, özellikle de bu sıcaklarda hiç normal değil ve çok tehlikeli.

Bol patili günler dilerim.

Cennet29

Bence başka bir veterinere götürün

Emirrckr

1 hafta çok uzun bir süre,
Bencede başka bir veterinere götürün.

Ahudr

Operasyon sonrasi da 4 gun veterinerde kalmasi da buyuk hata olmuş.Umarım bu hatanin bedelini yavrucak ödemez.Arkadaslarinda dedigi gibi mutlaka farkli bir veterinere gostermelisiniz

gizmssahinn

Bence operasyon öncesi ve sonrası zaten stres oluyorlar keşke evde olduğunuz bir zaman yaptırsaydınız.

Şimdi götürdük tekrar kan ve ateşe bakıldı normal çıktı röntgen çekildi karın ve midede gaz varmış ilaç verildi biraz sıvı ve yaş mama karışımı verildi serum takıldı ilaç ile gaz sorunu çözülür serum ile de toparlar dediler ama bekliyoruz

Operasyondan sonra şehir dışında olduğumuz için 4 gün kadar veterinerde kafeste kaldı. Getirdiğimiz gün çok su içti ama bidaha ne yedi ne içti Şırıngayla da deniyoruz ama öğürme hareketi yapıp uzaklaşıyor çok üzülüyoruz

Veterinere götürdüğümüzde mide koruyucu yaptı ve sıvı mama yedirdi 2 pakette biz aldık şırıngayla onu verdik ama normal mama verdiğimizde yada yaş mama öğürmeye başlıyor :(

Cemalchief

Viyo immune takviyesi yapmanizi tavsiye ederim. Min 1 haft denesin bagisikligi artar bu donemde hemde besinleri bir nebze almis olur, ayrica istah acici ozelligide var