Kedimin Gözleri Kızardı Birisi Kısıldı

Birkaç gündür bana kızarmış gibi geliyordu ama emin olamıyordum. dün de bu şekilde kısıldı bir gözü tobrased damlatmaya başladım günde 3 kere bugün biraz daha iyi ama kızarıklık devam ediyor. Veteriner kıyafet giydirip takip etmemi söyledi üşütmüş olabilir diye. Başka tavsiyesi olan var mı ne yapabilirim acaba hızlıca sağlığına kavuşması için

2 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Kedinizin üşüttüğüne karar vermesini gerektirecek, göz kızarıklığından başka bir belirti var mı kedinizde? Eğer yoksa maalesef herpes virüsü ihtimalini atlamış hekiminiz. Çok büyük ihtimalle sorun bu. Bu durumda kedinizin gözlerini önce gözler için kullanılan bir dezenfektanla sildikten sonra eczaneden alacağınız Terramycin merhem uygulayarak birkaç gün içinde sorunu çözebilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)

Vantilatör klima etrafında çok vakit geçirip geçirmediğini sordu. Vantilatörün yanınsa yatıyordu kaç gündür onu söyledim sadece