Yavru Kediler Yaş Mamaya Ne Zaman Başlar?

Arkadaşlar kedim 19 gün önce 3 tane yavru doğurdu şu an hepsi emiyor. Ne zaman yaş mamaya ve kuru mamaya başlarlar? Şimdi yaş mama yemiyorlarsa başka birşey yerler mi? Yerlerse ne yerler?

12 CEVAP

eltarcin

Şimdilik anne sütü yeterli olur. Yaklaşık 2 aylık olduklarında azar azar yaş mamaya başlayabilirsiniz. Kuru mamaya ne kadar geç başlarsanız o kadar iyi olur.

Tikih

yavru kediler yaklaşık 1,5 - 2 aylıkken başlarlar. kuru mamaya ilk başlarken mamayı suyla karıştırıp verin . bu şekilde daha iyi sindiriler . yaş mamayıda çok vermeyin . örneğin haftada 2 kez

Catlovely

Kediler özellikle yavru kediler sütü sindiremez laktozsuz olsa bile.Ton balığı light olsa da yağlı gelir ishal yapabilir ve ishal yavru kedilerde ölümle sonuçlanan bir vakadır. Zaten annesi başlarında ise ek gıda arayışına girmeyin kaliteli kuru ve yaş mama yeterli olur ilk etapta.

NSukun

Ben 1. Aynı dildurduklarinda yoğurt vermeye başladım bir hafta sonra da annelerinin kutu mamasını yerken yakadım birinci aydan birinci aydan sonra yaş mama yoğurt kefir vermenin sakıncası olmaz saniyorum

Peki 2 aylık olduklarında yaş mamaya başladıklarında başka birşey verilir mi yaş mama dışında mesela light ton balığı laktozsuz süt gibi haftada bir?

Amedsoner

Kızımın yavruları bir buçuk aylık olmadan yemeye başladılar yaş mamayı. Çok küçükken vermemek lazım çünkü bağırsakları ve midesi bunun için yeterince gelişmemiş olacak. Ben sizin yerinizde olsam diğer bahsettiğiniz ürünleri biraz daha büyüyünce verirdim. Mesela üç dört aylıkken. Çiğ bir et ürünu vermeyin kesinlikle. Hele de iç dış parazit aşısı yapmadan önce.

ek bir besin ariyorsaniz size tavsiyem toz halinde yavru kediler için besin takviyesi kullanmaniz bu tozu annesiz kalmis yavrular içinde kullanabilirsiniz.isterseniz süt veren anneninde kabına döküp anne sütü yoluyla yavruların almasını sağlayabilirsiniz.bende yavru kedilerim için bu tozu ve biberonu petlebiden çok uygun fiyata buldum

Feronia

Eski soruları güncel yapmayın lütfen.

cakil19921

Yani disleri ne zaman cikarsa ben 3 haftalikken baslamistim ama normeli 4 haftalikken

HamdiKeskin

2 aylık olduklarında yaş mamaya başlamak en doğrusu

Catlovely

Tabi soru 2 Sene önce sorulmuş ama ben yinede yazmak istedim soruyu aratan olursa yardımcı olmak adına:)

NSukun

Ton balık pek onermiyorlar metal zehirlenmesine yol aciyormus onun yerine yaş mama verin daha iyi süt yerinede yoğurt kefir peynir altı suyu daha iyi olur laktozsuz da olsa süt vermeyin mecbur kalmadıkça