Kedimi Kısırlaştırdıktan Sonra

LilaMiaLuna

Merhaba arkadaşlar
Kedimi dün kısırlaştırdım, kusma vs. olmadı sadece yürümesine sıkıntı vardı, bugün o da geçti sadece mama yemiyor ve kedim oradan oraya koşuyor, yüksek yerlere çıkmak istiyor dikişi açılacak diye korkuyorum. Ne yapmam lazım?

11 CEVAP

Emirrckr

Kesinlikle atlayıp zıplamasına izin vermeyin.
Ayrı bir odaya alsanız iyi olur aslında.
Çünkü dinlenmeye de ihtiyacı var ama yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi enerjisini atmaya çalışıyor olabilir.
Biz özel ayrı odaya almıştık ve tam bir hafta orda baktık.
Dolaptır,masadır her şeyi kaldırmıştık o odadan daha gecesinde.
Birde kıştı zaten,peteğin kenarına bir yatak yapmıştık orda vakit geçirmişti ilk günler.
Sizinki epey çabuk hareketlenmiş.

Ketonmanya

Merhabalar.

Muhtemelen anestezinin etkisi tamamen geçtiği için ameliyat yeri acıyor ve kendisine ne olduğuna anlam veremediği için de yerinde duramıyor. Hekiminiz kediniz için bir ağrı kesici önermediyse kendisini arayıp durumu anlatıp bir öneri alabilirsiniz belki. 1-2 güne kadar da ağrısı geçecektir diye düşünüyorum. Kedilerin vücutları kendini bizimkinden daha çabuk yeniliyor. Bu süreçte de 1-2 gün süreyle az mama yemesini dert etmeyin, bunu tolere edecektir. Ancak süre uzarsa sıkıntı olabilir. Yine bunu da hekiminizle görüşmeniz en doğrusu.

Çok geçmiş olsun, bol patili günler dilerim. :)

blue_hpood

hareket etmesine izin vermeyin. canı yandığı için koştuğunu zannetmiyorum, kediler bizim gibi değil. muhtemelen enerjisini atmaya çalışıyor fakat atlayıp zıplamasına engel olun. mümkünse tırmanabileceği eşyaların olmadığı bir odada tutun, yakalığını çıkarmayın.

Coconutbey

Valla mutlaka antibiyotik ve ağrı kesici verilmesi gerekiyor sizinki vermediyse bi değişik. Estetik dikiş bile olsa sonuçta yaralı bölge ve patlayabilir dikiş açılır eder Allah korusun. Koşmasına izin vermeden başka oyunlar oynatın çok oyun oynuyorsa gerçi koşsa çok sorun olmaz ama atlama zıplama çok sıkıntı engel olmalısınız

Minminik

Depo antibiotik yapmistir benim kedimde ameliyat sonrasi antibiotik veya agri kesici almadi

LilaMiaLuna

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Boş bir odada tutmaya çalışınca kapı koluna zıplıyor zaten Veteriner estetik dikiş olduğundan yakalığa gerek yok dedi ama antibiyotik de vermedi, acıdan dolayı koşacağını pek zannetmiyorum ama gereksiz fazla atlayıp zıplıyor heryere. Ne yapacağımı bilmiyorum doğrusu.

LilaMiaLuna

Güncel

gizmssahinn

Başka bir veterinere daha danışın bence antibiyotik verilmesi gerekli kısırlaştırmadan sonra diye biliyorum

LilaMiaLuna

https://www.hizliresim.com/4ixlqcn
Arkadaşlar Kedimin dikişi açılmışmı, bakabilirmisiniz?
Veterinere attım fotoğrafları ama geri dönüş sağlamıyor.

LilaMiaLuna

Gncl

Ahudr

Veterineriz hala geri donus yapmadi mi 😥