Kedi Kene

fnd_mf

Merhaba, aşıları tam olan 4 aylık kedimde bugün kene bulduk. Henüz yapışmamıştı.. Dış parazıt aşısını yaptıralı daha 2 hafta oldu. Birkaç gündür balkona ara ara çıkıyor. Evim 3.kat.. Tedirgin oldum. Pire ve kenelere karşı yapabileceğimiz kesin bir çözüm varmı..?

4 CEVAP

fnd_mf

Veterinerimizle görüştük kene değil pireymiş..Ama halen nerden nasıl geldi anlamış değilim..tasmalar etkili oluyor mu?

Friolero

Bence pire tasmaları hiçbir işe yaramıyor, tabi gene siz bilirsiniz.

Simbat

Pireler için pire engelleyici tasmalar var ama kene için bir şey diyemiyorum maalesef.

Kediji

Pire tasmaları aynen hicbir ise yaramiyor. En etkili ense pire damlasi Stronghold. Kisa bir surede oluyorlar merak etmeyin. Yavru kedilerde pire cok sık rastlaniyor.