Kedim Sadece Uyku Sersemi Bize Sevdiriyor

Edasahinbay

Dostlar selam kedim kuki neredeyse 7 aylık civarında ve kendisi çıngıraklı oltayla oynamaya bayılıyor uykusunda bile sesini duyar koşar oynar ama bizi çok tırmalıyor onu sevmek istediğimizde hemen savunmaya geçiyor ama o o kadar istemiyor ki insanın üstüne üstüne gelip saldırma derecesine geliyor uyku sersemi olduğunda sevdiriyor hatta bi ara böyle hoşuna gider gibi oluyo sonra gözlerini bi açıyor napıyorum ya ben buna kendimi sevdiriyorum der gibi :D sonra yine tam uyandığı gibi git başımdan diye pati atıyor yani onun güvenini nasıl kazanırım neden bana saldırıyor ya da küçücük de olsa dokunmama kızıyor anlamış değilim hala korkak bir miktar bu arada insanlardan genel anlamda korkuyor çok zekice davranıyor bizi parmağında oynatıyor gibi hsfdh ödül maması falan hiç lafta anlamıyor bu arada

6 CEVAP

Eylem_Ozdemir

Bazı kedilerin huyları çok tuhaf oluyor. Benim kedimde yaklaşık olarak aynı şekilde uykulu olduğunda ya da uykusu geldiğinde yanıma geliyor, burnuyla öpücük veriyor, sevdiriyor bir de akşam işten eve geldiğimizde 5 dakika kadar müsade ediyor özlediğinden heralde :D ama normal zamanlarda sevilmekten çok hoşlanmıyor gidip başımı okşayıp sevdiğimde, öptüğünde rahatsız olduğunu hissediyorum eğer ısrar edersem biraz sertçe uyarıyor. Huyu böyle diyerek kabul ettik biz sevmek için fırsat kolluyoruz müsade ettiğinde bolca sarılıp öpüp değerlendiriyoruz ssjsjsjsjsjsj şakası bir yana size güvenmediğini ya da savunmaya geçtiğini zannetmiyorum bence sadece çok sosyal ya da çok sıcakkanlı değil kendi alanı olan kedilerimiz var diye düşünüyorum :)

Mmtklndr

Kedinizde bir sıkıntı yok benim kedim de 1 yaşına girecek sokaktan sahiplenmiştim büyüyünce düzelir sakinleşir dediler hâla aynı değişmedi severken daha fazla tepki gösteriyor. Çevremdeki bütün kediler kendini sevdiriyor sitenin bahçesinde beslediğim kediler mama verirken omuzlarıma çıkıyorlar gelip sürtünüyorlar gurur gurur ses çıkarıyorlar benim kızım kimseyi yanına yaklaştırmaz .Bazı kediler temastan hoşlanmıyor kendi halinde yaşamak istiyor. Zamanla düzelirler inşallah ne diyelim 🙏🏻

Mmtklndr

Kedinizde bir sıkıntı yok benim kedim de 1 yaşına girecek sokaktan sahiplenmiştim büyüyünce düzelir sakinleşir dediler hâla aynı değişmedi severken daha fazla tepki gösteriyor. Çevremdeki bütün kediler kendini sevdiriyor sitenin bahçesinde beslediğim kediler mama verirken omuzlarıma çıkıyorlar gelip sürtünüyorlar gurur gurur ses çıkarıyorlar benim kızım kimseyi yanına yaklaştırmaz .Bazı kediler temastan hoşlanmıyor kendi halinde yaşamak istiyor. Zamanla düzelirler inşallah ne diyelim 🙏🏻

BaturalpBlr

Şunu unutmayın o sizin kediniz değil siz onun insanısınız. O canı nasıl istiyorsa öyle davranır, siz de ayak uydurursunuz. Tavsiyem çok üstüne gitmeyin, kendi haline bırakın çocuğu. Bir de evinizde mutlaka korktuğu zaman saklanabileceği, ona ait bir şey olsun (tünel,kedi evi vb)

Minminik

böyle bir kulüp mü kursak, benim kedimde dokundurmaz kendisine zaten saldırgan. kedilerinde karakterleri var saygı duymak lazım tercihlerine, ama bazı şeyleri öğretebilirsiniz youtube'da kedi lola diye bir sayfa var kediyi kucağa alıştırmak için taktikler veriyor izleyip deneyebilirsiniz.

Her kedinin karakteri farklıdır:)