Kedim Sesli Şekilde Nefes Alıyor?

nazenininci

Birkaç hafta önce yine soru sormuştum. Veterinere gittik röntgen çekildi kan testi vs yapıldı hiçbir şey çıkmadı veterinerden sonraki günlerde toparlamıştı ama bugün yine burnu tıkalı gibi sesli nefes almaya başladı. Veteriner sebebini bulamayınca alerji olabilir bir süre izleyelim dedi. Daha önce yaptığımdan farkşı bir şey yapmadım mamayı vs değiştirmedim. Bu durum başına gelen var mı? Röntgen falan her şeyi temiz ama kedim burnı tıkalı gibi nefes alıyor :(

7 CEVAP

Yasemin74

British kedim var erkek benımkide öyle nefes alıyor hatta geceleri insan gibi horluyordu bi ara nefes alamadığını düşünüp getirdim ciğerleri felan iyi dedi veteriner. Bi sorun görmedi bilemiyorum röntgendede bi sıkıntı cıkmadıysa bişeyi yoktur üzülme

Kediniz hangi ırk eğer scotish cinsiyse benimkide aynı şekilde hırıltılı nefes alıyor

Mmtklndr

Kumundam olabilir mi ? Tozlu kumlar yapabiliyor hiç tuvaletten sonraki durumunu incelediniz mi? Kedimi yeni sahiplendiğimde hiçbir bilgim yoktu petshoptan aldığım kumu kullandım hapşırma öksürme yaptı aktif karbonlu kuma geçtim düzeldi. Yaşadığınız şehirde fakültelere bağlı hayvan hastanesi varsa bir de oraya götürün geniş çaplı inceleme yapıyorlar

Pamres

Yasemin74, aynı durum bende de var 😅 ben bir sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası. Bazen insanlarda da oluyor aynı durum. Ama bir veteriner hekim daha iyi bilir tabii

Ketonmanya

Merhabalar arkadaşlar.

Britishlerde sıklıkla görülen burun deliklerinin darlığından ileri gelen bir durummuş o horlama ve hırıltılı nefes alma. Eğer nefessiz kalması gibi bir durum varsa, yani aşırı darsa burun delikleri, o zaman ameliyatla genişletiyorlarmış. Bizimkiler horlama aşamasında kalmış demek. Bana da geceleri kızımın horlaması ninni gibi geliyor. :)

Bol patili günler dilerim. :)

blue_hpood

pelet kuma geçin, evde çamaşır kurutmayın ve yerleri yalnızca sirkeli suyla temizleyin. evi her gün süpürüp havalandırın. polene alerjisi olabilir belki, emin değilim, bunu da bir danışın.

blue_hpood

veteriner nasıl brisithlerin böyle bir yatkınlığı olduğunu bilemez ki? nasıl bir hekim bu? benim tavsiyem hekiminizi değiştirin, gerçekten britishlerde yatkınlık varsa para almak için kan testi şu bu yaptırmış olabilir. yatkınlık var mı emin değilim fakat diğer yanıtlar bunu gösteriyor.