Yavru Mamadan Yetişkin Mamaya Geçiş

ZehraSila34

Arkadaşlar merhaba kedimde şu an nd kitten maması kullanıyorum bu ay 1 yaşına girdi yeni mamasını yetişkin maması almalı mıyım mama geçiş süreci nasıl olmalı

3 CEVAP

salihaondag8

Evet bir yaşindan sonra yetişkin kedi mamasına geçiş yapabilirsiniz yavaş yavaş geçiş yapın kediniz alışsın ve vucududa alışır bir sıkıntı yaşamazsınız kediniz severse o markadan devam edersiniz yetişkin maması kullanmaniz daha iyi olur artık 🤗

salihaondag8

Her kedinin yaşına uygun mamayla beslenmesi birçok konuda iyi olur değilse birçok problem olabiliyor daha sonra 🤗

Emirrckr

Yani evet ideal kilosunda bir kediyse artık yetişkin mamaya geçebilirsiniz.
Geçişi kademeli yapın.
İlk gün %75 yavru %25 yetişkin,
İkinci gün %50 yavru %50 yetişkin.
Üçüncü gün %25 yavru %75 yetişkin mama koyun.
Ardından tamamen yetişkin mamaya geçirin.