British Shorthair Besleyen Var Mı?

serkan5524

yavruluğunda ve büyüdüğünde de kullanabileceğim taşıma sepetinin ve kapalı tuvaletinin boyutları ne olmalı, ayrıca mama ve su kabı 200 ml, 8 oz yeterli olur mu?

8 CEVAP

blue_hpood

mümkün mertebe içerisinde rahatça oturabileceği ve nefes alabileceği bir çanta almaya bakın. suzionline sitesinde öneriler var. astronot çanta vs gibi uyduruk şeylerden almayın yeter. benimki 5 kiloluk bir erkek, ferplast atlas 20 kullanıyorum, memnunum. tek sıkıntısı taşıması çünkü kocaman fakat kedi rahat en azından. arabanız var mı, taşıması nasıl olacak, bunları göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsiniz. ha derseniz ki özel aracım var kasalı, arkasına köpekler için devasa kafeslerden alın, siz de rahat edin o da rahat etsin derdim:d

Ketonmanya

Merhabalar.

Taşıma çantasında fiyat olarak aşırıya kaçmanıza gerek yok. Pet shoplarda satılan standart çantalardan alabilirsiniz. Onların boyutları da standart oluyor. Ben kedilerim için yetişkinliklerinde de onlardan kullanıyorum.

Kapalı tuvaleti ise XL olarak satılandan alırsanız ileride daha rahat edersiniz. Tabii kediniz de. :) Kediniz tuvaletinin içinde rahatça hareket edebileceği bir alan bulamazsa tuvaletin dışına tuvaletini yapma gibi davranışlar sergileyebiliyor.

Mama ve su kaplarını da çok küçük tutmamanızda fayda var. Kediler, beslenirken bıyıkları mama ve su kaplarına değdiğinde huzursuz oluyorlar. Yeterince yayvan ve derin kaplar seçmenizi öneririm.

Size bebeğinizle bol patili günler dilerim. :)

Pamres

Ben besliyorum. Mama kabı olarak bir şey diyemeyeceğim ama ben en büyüğünü almaya çalıştım seneye de kullanır diye 😅 yine tuvalet de böyle XXL aldım 😅 taşıma çantası en ucuzunu al hepsi standart zaten. Ama sırta asılan değil elde taşınan plastik olanlardan al

Yasemin74

Tuvaletini xxl alabılırsınız. Ayrıca mama ve su kaplarını lütfen cam tercih edin plastikler kedi aknesi yapabiliyor. Mama ve su kabının cok buyuk olmasına gerek yok orta boyda işinizi görür. Çanta olarak da küçüklüğünde ben sırt çantası olarak almıstım ama buyudukce içine sıgmaları zor oluyor taşıma olarakta orta boy veya xxl olarak tercih ederseniz sürekli almak zorunda kalmazsınız

Ketonmanya

Günaydınlar Serkan Bey.

Eğer evinizdeki çelik mama ve su kabından şimdilik yiyip içmede zorlanacağını düşünüyorsanız, mutfak dolaplarınıza bir bakın. Eğer devrilmeyecek ve ebatı gözünüze uygun gelen porselen kaseleriniz varsa bir süreliğine onları kullanabilirsiniz. Masraf da yapmamış olursunuz. Herhangi bir cam kâse olmaz amai porselen olması önemli. Çünkü cam, porselene göre daha incedir, daha çabuk kırılır. Kediniz oynarken ya da koştururken kazara cam bir kaba çarparsa kırabilir, kendine zarar verebilir. Yalnız devrilmeyecek olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz porselen kabınızın da. Bir de koyduğunuz yerden kaymaması da önemli, altlarına kaydırmayacak bir bez vs. koyabilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)

serkan5524

ayrıca 160 liraya da var 1000 lirayada var sepet hangi markayı önerir siniz

serkan5524

750 mm civarı su alan, 6 mm derinlikte büyük çelik mama kabı vardı normalde, yavru kedi mama yerken su içerken zorlanır gibime geliyor

Cennet29

Mama ve su kabı : çömlek
Taşıma çantası : ferplast atlas
Tuvalet: XXL
Kum: tozsuz (bastet, Feles, sandy aktif karbon)