Bahçede Yavru Kedi Buldum Ama Yaklaşamıyorum

Arietta

Merhaba, yaklaşık on beş yirmi dakikadır apartman bahçesinde bağıran bir yavru kedi var. Kotta oturduğum için direk pencerenin önüne gelince fark ettik kedimle. Mama vermeye çıktım, yaklaştırmıyor kesinlikle, bir metre mesafe dahi olsa kaçıyor. Eve girdiğimde tekrar pencerede miyavlıyor sürekli.
Burada köpekler boğar diye korkuyorum, aslında veterinere götürüp bir şeyler yapmak istiyorum ama nasıl halledebilirim tavsiyeniz var mı? Sesi geldikçe içim acıyor

9 CEVAP

Arietta

Aşırı haklısınız, insanın içi dayanmıyor ama muhtemelen ben de alabilsem dahi sonu aynı olacak, ya da iki kedim olacaktı ki tek kediye bakmak bile ucu ucuna yetişen bir şey benim için. Tek çaresi kısırlaştırma yapılması düzgünce, yazık çünkü yaşayamıyorlar. Gerçi kendi ev kedisini erkek diye "çiftleşme döneminde salarım sokağa çiftleşip gelsin" diyen de gördüm, hani çok zor çözülebilir bir problem maalesef durumlar böyle oldukça

blue_hpood

annesini çağırıyordur, susmazsa eve alın fakat bunun bir sonu yok bilesiniz:)

Arietta

Öğrenci olmasam hiiiç problem değil :) ama kedim de hayatımda gördüğüm en antisosyal canlı olabilir o sebeple direk dışarda çantaya koyup veterinere götüreyim dedim ama uzaklaştı sanırım, yarın yine karşılaşırsak bakayım. Hani en azından annesi yoksa bir temizlensin belki sahiplenen çıkar diye bir şeyler yapmak vardı kafamda

blue_hpood

inanın sahiplenen yok.. daha yeni böyle bir durumla karşılaştım, aynı şekilde öğrenciyim. aynı şekilde bağırıyordu hatta:) sokaktan aldım, iki ay baktım, her gün yuva aradım, bir iki kişi yazdı, biri cevap vermedi, biri file yaptıramam dedi, sonuç hüsran.. burada büyük bir kedi parkı bulup oraya bırakmak zorunda kaldım maalesef ve kendime söz verdim, bu son dedim. maddi manevi altından kalkamıyorum, sokaklar kedi dolu. insanın başka çaresi kalmıyor.

Pencerenin önüne mama bırakın gelince yer umarım.. aynısı dün gece benim başıma geldi, 2 kardeş yavru kedi, o kadar korkaklar ki mamaya bile gelmiyorlar.. :(

Yaş mama verin yer mutlaka onu

Arietta

Ben de öyle yapmaya karar verdim eve alamam fakat düzenli olarak mama koyayım diye düşünüyorum, teşekkür ederim

Arietta

Getirdiğim mamaları oraya da koydum bu arada, yemiyor ve sadece pencerenin önüne oturup miyavlıyor, muhtemelen benim kediden de dolayı

Arietta

Sesi kesildi, sanırım biraz uzaklaştı fakat yine de cevapları takip edeceğim çünkü yine karşılaşırsam mutlaka veterinere götürmek istiyorum