Purina Gourmet Kedi Yaş Mama

selinay41

Arkadaşlar bu markanın 85 gram olan küçük konservesini kullanan var mı memnun musunuz ve kaç günde bir vermek lazım

10 CEVAP

blue_hpood

schesir ve n&d harici yaş mama yaş mama değildir. her gün, sabah akşam verebiliyorsanız verin fakat şu durumda schesir 40 lira olduğu için önermem. benim tavsiyem yaş mamaya para vermektense et alıp haşlamak. %100 taze et, bolca suyuyla birlikte, fırsatınız olduğu kadar verin ve fırsatınızın olduğu et çeşitlerinden alıp deneyin. yaş mamaya para vermeyin boşuna.

Sivs

Gourmet şeker içeriyor iyi degil

Bende evde yapmanızı tavsiye ederim mesela ben sokak canları için kendim evde tavuk göğsü biraz sebze yaş mama hazırlıyorum bazen de tahıl ekliyorum derin dondurucu da soklatip bir hafta kadar her gün kapımın önüne koyuyorum bir nebze olsun bırakmıyorlar

Mmtklndr

Ben petlebiden acana nd alıyorum evde et tavuk ciğer haşlayıp veriyorum eğer bunlar yoksa yaş mama veriyorum konservenin yarısını sabah yarısını akşam veriyorum

ozanesk

Kötü yaş mama, kötü kuru mamadan iyidir.

Bakmayın siz ND, Schesir diyenlere. Bir tane Schesir olmuş 50 küsür lira, çoklu kedisi olan veya durumu olmayan alamaz. Gourmet hem düşük et oranı hem şeker içerdiği için iyi bir mama değil ama bir konserveyi 2'ye bölerek haftada 1 veya 2 kez vermekten zarar gelmez.

blue_hpood

ozanesk zaten bunun da kutusu 15-20 lira, 20 liraya 200 gram tavuk göğsü alınır. şeker yok, %100 et:)

Çoğu arastirmalarimda şekerin kediler için iyi olmadığını okudum tavsiyem evinizde haftada bir de olsa kendiniz yapmanız mamayi daha faydalı olduğunu düşünüyorum annemin evinin arkasındaki kedilere evden artan yemekleri bile vermesine müsade etmiyorum en kötüsü yoğurt ekmek yani gerisi bence zarar

Emirrckr

Gourmet gibi bir yaş mama vereceğinize hiç vermeyin.
Elbette bu devirde artık maalesef herkesin bütçesi Schesir'e yetmez,
Ama Petlebi'de mesela bi aralar Acana konserveleri gayet uyguna satılıyordu hala öyleyse onları tercih edebilirsiniz.
Gourmet gerçekten iyi bir seçenek değil,
Faydadan çok zararı dokunur ki zaten herhangi bir yarar sağlamaz.
Onu vereceğinize bütçenize biraz daha ekleyip tavuk göğsü öğün sayısını arttırabilirsiniz.
En azından taze etle beslenmiş olur.

selinay41

arkadaşlar kedim çok gurme süt ürünleri yemez balık kırmızı et yemez sadece hindi füme ve tavuk göğsü yer onlarda pahalı bende uyguna buldum purina konserve teki 15 TL haftada 1 kez vermeyi düşünüyorum zaten haftada 2-3 kez tavuk göğsü yiyor kuru maması da purina one

selinay41

Güncel