Sizinde Kedinizin Sıcaktan Dolayı İştahı Azaldı Mı

selinay41

Ben böyle gözlemledim genelde hep uyuyor şu içiyor hava sıcak olduğu için az yiyor olabilir mi

15 CEVAP

gizmssahinn

Islak havlu kullanmayın lütfen veteriner hekimler yanlış bir uygulama olduğunu söylüyor. Vücutlarında çeşitli bakteriler ve mantar oluşma riski yüksek

gizmssahinn

Başka kedilerde de iştah azalma olduğunu duymuştum sıcaktan dolayı. Belki biraz serinletmek için uyurken veya otururken yanına soğuk bir su şişesi koyabilirsiniz derinlemesine yardımcı olur

Yelizthecat

Evet azaldı sanabelle kuru mama kullanıyoruz onu bile değiştirmeyi düşündüm

Coconutbey

Bizimkinin de azaldı gündüzleri hep uyuyor valla geceleri cingöz Recai oluyor 😅😅 bir de ben tüy dökümünden şikayetçiyim çok tüy döküyor uzun tüylü bir kedi olduğu için bitsin valla bu sıcaklar of of

Minminik

bizimkininde azaldı, ama son 2 gündür geceleri göreceli daha serin akşamları tüm öğünlük yemeğini yiyor.
birde maması serin yerde olunca yiyor, ben mamalarını kapalı kilerde saklıyorum daha serin tabi o oda gizlice girip kapalı mamayı patlatıp yemiş şerefsz serin yerde:)

ek olarak elinizlede ıslatmayın dediler burada mantar olabiliyormuş kedi.

selinay41

ıslak havlu ve suyuna buz atmayı deniyorum ama nafile

Mmtklndr

Sıcaktan gündüzleri sürekli uyuyor akşama yakın hareketleniyor koşup oynuyor mamasını acıkınca öyle yiyor.

Snzlc

benimki de sıcaktan yemeğe yanaşmıyor sık sık yaş mama veriyorum bu yüzden

aytunccc123

Evet eskisi gibi iştahlı değil iki kızım sadece anne kedim iştahlı yiyor oda haliyle 6 bebeğe baktigi için yorgun dusuyor
Diğer iki kızıma nerdeyse zorla ben yedirecegim o derece istemiyorlar bazen

salihaondag8

Evet arkadaşlar sıcaktan galiba kedilerin iştahı azalıyor benimde kısır yetişkin erkek kedimin iştahıda azaldı pek yemiyor mamasinida degistirdim galiba sıcaktan oluyor bencede su içip yatiyor gunduzleri hep akşamları deli gibi koşup oynuyor yemeğini baya yiyor suda içiyor inşallah geçer gider sıcaklarda normale dönerler bizim gibi sıcaktan onlarinda iştahı azalıyor tüy dökümü de artıyor sıcaktan o iyi olmuyor ama sık sık tarayınca inşallah çözülür 🤗

Ketonmanya

Merhabalar.

Bu kesinlikle doğru. Besleme bölgemdeki kedilere günde iki kez kuru mama verdiğimde kırıntısını bile bırakmayan kedilerde mama verme sıklığımı günde bir keze düşürmüş olmama rağmen mamalarını bitiremiyorlar.

Bu vesileyle bir uyarıda da bulunmak isterim, evde bunun kontrolünü rahatça yapabilirsiniz ama sokakta beslediğiniz kedilere daha az mama vermenizi tavsiye ederim. Sıcakta mamalar çok hızlı bozuluyorlar, kediler de daha az yiyorlar. Yiyemedikleri mamalar kısa sürede bozulup kedileri zehirleyebilir. Bu yüzden hem kontrollü ve az az beslemenizi hem de bir sonraki beslemenizde önceki mama verişinizden kalan mamaları süpürüp ağzını sıkıca kapatıp çöpe atmanızı tavsiye ederim.

Bol patili günler dilerim.

Catsusam

Vete götürün ve kan testi yaptırın lütfen. Biz de sıcaktan sandık bir gün sonra tamamen kesti. Böbrek yetmezliği çıktı sonrasında. Tedbirden zarar gelmez.

AyseMia

Bence siz yine de bir kontrole, gerekli tahlilleri yaptırmaya götürün. Yaz ayı iştahı etkilese de her gün devam ediyorsa çok az yemesi, normal değil gibi.

selinay41

Güncel

selinay41

Günde 1 çay bardağı bile yemiyor :(