10 Kglık Kuru Mama

Coconutbey

10 kglık kuru mama 1 kediye ne kadar süre gider? Ve ne şekilde saklanmalı? Kendi paketinde saklasak olur mu?

11 CEVAP

gizmssahinn

Bence 10 kg’lık mama da çok rahat alınıp saklanabilir. Ocak ayında N&D 10 kg kuru mama almıştık hala kullanıyoruz bazen başka mamalar da ekleme yaptık tabi ama yine de baya uzun süre idare ediyor. Çoğu 10kg mama zaten poşetinde fermuar bulunduruyor. Devamlı bu kutuyu kullanırsanız belki bayatlayabilir. Belli bir miktarını saklama kabının içine alarak kullanırsanız hiçbir şey olmuyor hala ilk geldiği gün gibi

AyseMia

Kedinizin ne kadar mama yediğine bağlı ve yaş mama, ona özel pişirilen yemekler gibi ek gıda veriliyorsa bu da mama tüketimini azaltabilir. Ancak ortalama olarak yetişkin bir kedi 1 ayda 1,5 kg mama yer bu da 10 kg'ın 6,5 ay civarı gitmesi demek tek kedi için. Saklamayı da kesinlikle cam kavanozlarda yapmanızı öneririm, bunun için birkaç adet 5 lt'lik cam kavanozlar ideal, plastik de kullanmayın kesinlikle bakteri üretimine çok müsait sağlıklı değil. Kendi ambalajında 10 kg'lık mama birçok kez aç kapa yapılacağı için kısa sürede bayatlamasına sebep olur, çoğu kedi kokusu kaçmış mamaya bile burun kıvırır malum.

Okan3439

10kg mama 2.5 ayda bitiyor bizde ben 10kg almayı tercih ediyordum ama şuan kullandığım mamada 10kg yok malesef bi arkadaşınızla ortakta alabilirsiniz uyguna gelir

Minminik

veterinerm bana 10 kg mama asla almamamı söylemişti, aroması kokusu ne kadar iyi saklarsanızda gider demişti.
ben 3 kg mamayı cam kavanozlara tepeleme koyup ağzına yağlı kağıt ve poşet koyarak kapağını sıkıca kapatıyorum hava almaması için, ayrıca günlük verdiğim kavonozuda ayrı bittikçe sıkı sıkıya kapattığımdan ilave yapıyorum

KimJeongguk

10kg mama bize 5-6 ay gidiyor. Zipli pakette gelirse mamayı pakette tutuyorum. Eğer paket zipsizse kutulara boşaltıyorum mamayı.

Merhaba, ölçülü verirseniz 6-7 ay gider, kilosuna ve yaşına göre günlük kaç gr yemesi gerekir paketin arkasında yazar.

tengrist

Son siparişim 18.05.2023 tarihinde, 2 kedim var ve şu an yarısındayım paketin.
ama ilginç bir şekilde ilk ndye geçişte sipariş ettiğim 5kglik mamayı 1 ayda bitirmişiz, demek ki ek gıda ve yaş mama sıklığına göre değişebiliyor.

Lils

Benim iki kedim var yaş mama ve haşlama et sık verirsem ayda 2.5 kilo yiyorlar toplam yoksa 3-3.5 kilo gidiyor. Bir kediye 6-7 ay yetiyor kediniz 3.5 kilo civarındaysa. 4 kilodan fazlaysa daha çok yer.

TugceKoral

Tek kedim varken beni 4 kg mama bile baya götürüyordu ama şimdi iki sevimli dostum oldu, 10 kg mama ile 1 ayı devirdik bakalım ne kadar daha götürecek ben de merak ediyorum :)

Cennet29

10 kg kedime 4 ay gidiyor. Kedim ayda 2 buçuk kilo rahat yiyo bazen 3 kg de yediği olur. Büyük bidonda saklıyorum serin kuru yerde. Hiçte bişey olmuyor. Bidonun içine ölçek bardağı koyun açın hergün alıp kapatın ağzını.

Coconutbey

Ekonomik olduğu için büyük aldım. Hills mamasını aldım 10 kg kısır balıklı ve paket cırtlı sağlam. Öncesinde de başka büyük paket almıştım 3 kg falandı galiba ona aktararak kullanıyorum ve sanırım bayatlamaz yani paketi sağlam ve sakladım benim oğluşumdan😅😅😅