Kedimi Tarağa Alıştırmak İçin Ne Yapmalıyım ?

SRG2627

Kedim normalde çok sevecen. Ancak farklı taraklar denesem de asla alışamadı. Saldırıyor tarağa. Eldiven şeklindeki olanları denedim hâlâ aynı. Ne yapacağımı bilmiyorum

1 CEVAP

blue_hpood

küçük bir yerde tarama işlemine başlayın. ben bunun için banyoyu kullanıyorum. önce gratisten insanlar için olan bir tarak aldım, onunla taramaya başladım, sevmediği yerlere dokunmadım, ödül olarak mama verdim, gayet hoşuna gitti, daha sonra ufak ufak furminatörle taramaya başladım. hâlen daha önce fırça sonra furminatörle tarıyorum. öyle tarakla evde peşinden koşmaya gerek yok. şimdi fırçayı görünce banyoya koşuyor, klozete oturuyor, mis gibi taranıyor:d