Hangi Mama?

Hayvanseverler bir sorum varrr. Benim doğurmuş kedime bonacibo yavru kedi maması almak istiyorum . Bonacibo iyi bir marka mı sizce? Yavru kedi mamasında daha fazla protein olduğu için yavru kedi maması almak gerekiyormuş

20 CEVAP

@eltarcin fikirlerine saygı duyuyorum ama veterinerler royal canin in orta seviye bir mama olduğunu söylüyor.bundan yola çıkarak söyledim

aleyn

orta seviye olup (vet. böyle söylediği için kullandım) üst seviye mamalarla aynı fiyata satılan bi mama olunca insan düşünmeden edemiyor.. neden vet o fiyata çok daha iyi bi mama alınabilecekken neden bu mamayı -orta seviye oldugunu kabul ettiği halde- tavsiye etti diye..

aleyn

edit: nedenlerden biri fazla olmuş..

EVET EVET RC FALAN İYDİİR MÜKEMMELDİR BÖYLE KUSURSUZDUR !!! uyanın artık öf

Kjw

@kedilimadam Kesinlikle katılıyorum...Kuru mamayla beslemek zaten başlı başına bir fiyasko iken birde ,imkanlar bütçe vs diye diye kısa kısa en ucuza kaçmak ne kadar doğru acaba...Kısa vadede iyi gibi gelse bile ilerde sorunlar çıkmaya başlıyor...Böbrek sorunlarınında,idrar yolu sorunarınında sebebi kuru mama zaten,ayrıca bir çok ev kedisi obez ya da obez olma yolunda,tahıllı mamalar içinde et yerine binbir türlü gereksiz içerik olan mamalar,kedileri şişiriyor...

Ve birde bence fazla protein diye bişey yok,alerji yapmasıda olası değil...O alerjiye mamanın içeriğindeki katkı maddeleri sebep oluyor ve suçlu yüksek protein oluyor...Hiçbir mamanın içinde belirtilen değerlerde protein yok zaten...

En iyi beslenme taze et ile olandır,milyonlarca işlemden geçmiş içine ne girmiş,nereden girmiş,bilinmeyen fabrikasyon kuru mamalar değil...Kuru mama sadece kolaylıktır ve insanlar bunu tercih ediyor.