Hangi Mama?

Hayvanseverler bir sorum varrr. Benim doğurmuş kedime bonacibo yavru kedi maması almak istiyorum . Bonacibo iyi bir marka mı sizce? Yavru kedi mamasında daha fazla protein olduğu için yavru kedi maması almak gerekiyormuş

20 CEVAP

Reyaura

Simbatta iyiki orjin kullaniyor herkese aynı şeyi öneriyor burda bonacibo konuşuluyor ikisinin arasinda daglar kadar fiyat farkı var mama onerirken karşıdaki insanin butcesine düşünüp önerin. Ben orjin kullandim 2ay kedilerimin her tarafi kasimaktan yara oldu protein fazlalığından dolayi bazi ev ev kedilerine ağır geliyormuş. Suan N&D düşük tahilli kullaniyorum. N&D nin bi alt ürünü olan matisseyi alabilirsiniz 10 kg yavru kedi mamasi olarak aldiginizda uygun fiyata denk geliyor. İcerigi ortalama bir mama bonacibodan fazlasiyla iyi bir mama.

kedilimadam

Size ve sizin gibi maddi olarak zorlandığı için içeriği kötü mamalar kullanan tüm kedi dostlarına şunu söylemek istiyorum. Bütçemize göre davranmak zorundayız.Ama belli bir skalanın altındaki mamalar daha sonrasında beraberinde ciddi hastalıklar getiriyor ve bu, aslında mama bütçesinden kestiğimiz miktarın kat be kat fazlasını ne yazık ki veteriner masrafları için harcamamıza neden oluyor. Kaldı ki bundan da önemlisi bu süreçte minik dostlarımız taşıma kafeslerinde, veteriner kliniklerinde kimyasallara maruz kalarak çok yıpranıyorlar. Minik bir dost edindiyseniz onun sizin için bir evlattan farkı olmaması gerek (maddi tüketim için söylüyorum) Nasıl ki evladı için bir ebeveyn kendi ihtiyaçlarını kısıyorsa yeri gelecek biz de kısacağız. Ben bunu yapıyorum ve hiç de şikayetçi değilim halimden. Daha az ayakkabım olabilir ya da araba kullanmak yerine işe gidi gelirken toplu taşımayı tercih edebilirim ki bence zaten herkes bunu yapmalı:) gibi birçok örnek işte. Demogoji yapmaya çalışmıyorum ama minik bir dost edinmek özveri istiyor, fedakarlık istiyor hem maddi hem manevi olarak. Size tavsiyem bütçeniz uygun değilse kendi mamanızı kendiniz yapın. Yağ tuz kullanmadan tavuklu makarna yapın mesela. Değişik çorbalar yapın. Arada bir semt pazarlarına gidip taze sebze alıp biraz tavuk göğsüyle balıkla kemikle haşlayıp sağlıklı ve lezzetli öğünler hazırlayabilirsiniz.Bu sizin maliyet olarak da yükünüzü hafifletir. Kolaylık diliyorum...

besahin

Birçok mama denedim memnun kalmadım ve 1 yıldan fazla süredir matisse kullanıyorum fazlasıyla memnunum tavsiye ederim N&D nin alt ürünü ve verdiğiniz parayı hakediyor bence tabiki her kedi sevecek diye bir durum yok ben tavsiye ediyorum

royal canin mother&kitten diye bi mama vardı galiba. o olabilir

BURDA RC İ KONUŞMUYORUZ. DİYORUM Kİ “BONACİBO İYİ BİR KEDİ MAMA MARKASI MIDIR?” BONACİBO BONACİBO BONACİBO

kedilimadam

Yeni doğum yapmış kediye biraz daha bütçenizi zorlayarak N&D ve üstü kitten mama almanızı tavsiye ediyorum. Bütçem yetersiz diyorsanız da ek gıdalarla beslenmesini takviye etmelisiniz. Ev yoğurdu, haşlanmış tavuk, balık gibi. Anne kedi bakımı gerçekten maddi manevi özel çaba gerektiren bir süreç.

Çok teşekkür ederim ama şu an N&D alacak gibi değiliz. Biz ona takviye hep yapıyoruz. Maması bitmek üzere ve acilen mama almamız lazım. Bundan sonra bitmeden alacağım mamasını:)

Royal Canın mother&babycat iyidir

kedilimadam

Maması bitmek üzere ise direk başka mamaya geçiş yapmanız ciddi sindirim problemleri yaşamasına ve uzun süreli ishal olmasına sebebiyet verebilir. Size önerim şu an halihazırda kullandığınız mamadan 1 kilo daha alıp geçiş yapmak istediğiniz mamadan da alarak karıştırıp vermeniz.

eltarcin

Size tavsiyem veterinerlere mama konusunda asla güvenmemenizdir.
RC hayvan katliamı yapar, aşırı şeker içerip bağımlılık yapar, fazlaca tahıl içerir, et miktarları yetersizdir, katkı maddesi içerir, MARS firmasınındır vb. Daha hakkında tonla olumsuz şey söylenebilir. Hala RC'yi önerip kullanmayı düşünüyor musunuz? @barankaroglu

Reyaura

İÇİNDEKİLER:Kurutulmuş Tavuk Proteini (46%), Baldo Pirinç (14%), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye, Hamsi Unu (7%), Krill Unu, kurutulmuş tavuk proteini mamanin uzerine jel olarak sikip pisiriyolar hamsi unu baligin kuyrugu gozu pulu falan sanirim öyle birşeyler ben içinde et göremedim . kusura bakmayin ama içeriği gercekten berbat. Uzun sure kullanimda bi çok kedide hastalik çıktığı okumustum bi kac sitede bagisikligi düştüğü için. Iyi bir mama degil.

Tamam teşekkür ederim. Bu mama bitince Matisse yi deneyeceğiz sanırım:)

Heathcliff

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum Bonacibo Kitten ı ve yaş mamalarını bir sıkıntım yok.

Simbat

Orijen cat&kitten yüksek proteinli ve tahılsız tavsiye ederim.

eltarcin

@barankaroglu Size özel açıklamama rağmen, niye halen daha o berbat şeyi öneriyorsunuz?
RC Mother & Babycat maması iyi değildir, aksine berbattır.