Maltlar İşe Yaramıyor

grsaras

Tüy yumağı önleyici maltlar kedimde işe yaramıyor.Önceden beaphar kullanıyorduk ama tüy yumağı kusmaya devam ediyordu son günlerde çok sık mama ve tüy kustuğu için veterinere götürmüştüm iğne yaptılar ve bio petactive adlı markanın maltını verdiler kusması geçmişti ama bugün yine tüy yumağı kusmuş hem de baya büyüktü veterinere ne zaman gitmiştik hatırlamıyorum ama çok uzun bir zaman olmadı.Gimcat de kullanmayı düşünüyorum ama o da işe yaramazsa diye tereddütlerim var

14 CEVAP

Mmtklndr

kedim 5 aylık olduğundan beri Gimcat kullanıyorum tüy kustuğunu görmedim

IIREMMM

Bolovia da deneyebilirsiniz,bir de kliniklerde satılan vetriline markası var biz şu an için onu kullanıyoruz

Palyaco

Vest plus veya gimcat kullanın vest plus un kısır olanı çok iyi geliyor benimkide gimcat te kusuyor

stellabennett

beaphar zaten kusarak atmasını sağlıyor diye biliyorum diğerlerinden farklı benim kedimde de vets plus oropharma falan işe yaramamıştı gimcat yaradı ama artı olarak sindirim problemleri de varmış kedimin acaba sizinkinde de öyle bir şey olabilir mi

AyseMia

Bu sorunu ben de yaşıyorum birçok malt markası denedim düzenli ve belirtilen miktardan fazla vermeme rağmen her ay hatta bazen daha kısa aralıklarla illa ki tüy kusuyor. Kısa tüylü ama çok titiz kendini çok fazla yalıyor. Maltları içerdiği malt extresi oranına göre alın derim, ben çok araştırdım Gimcat pahalı ancak onda bile düşük miktarda bulunuyor. En yüksek miktarda malt extresine sahip olan Biofeline malt. Onu alıp denemenizi tavsiye ederim.

grsaras

bilmiyorum eğer kusmalar artarak devam ederse tekrar götürürüm veterinere muayeneyle ne olduğu çıkar ama umarım yoktur bir şeyi

Dmlyumak

Kabızlık problemi olduğunda da kusma oluyor. Dışkıyı takip ediyor musunuz? Bizim kedimiz tuvaletini yapamadığında tüy yumağı kusmuştu. Veterinerimiz röntgen çekti ve bağırsaklar dolu dedi. Birkaç ürün kullandık. Siz de bir danışın isterseniz.

Dmlyumak

Kabızlık problemi olduğunda da kusma oluyor. Dışkıyı takip ediyor musunuz? Bizim kedimiz tuvaletini yapamadığında tüy yumağı kusmuştu. Veterinerimiz röntgen çekti ve bağırsaklar dolu dedi. Birkaç ürün kullandık. Siz de bir danışın isterseniz.

Dmlyumak

Kabızlık problemi olduğunda da kusma oluyor. Dışkıyı takip ediyor musunuz? Bizim kedimiz tuvaletini yapamadığında tüy yumağı kusmuştu. Veterinerimiz röntgen çekti ve bağırsaklar dolu dedi. Birkaç ürün kullandık. Siz de bir danışın isterseniz.

Dmlyumak

Kabızlık problemi olduğunda da kusma oluyor. Dışkıyı takip ediyor musunuz? Bizim kedimiz tuvaletini yapamadığında tüy yumağı kusmuştu. Veterinerimiz röntgen çekti ve bağırsaklar dolu dedi. Birkaç ürün kullandık. Siz de bir danışın isterseniz.

theyusra

gimcat malt olarak yeterli değil, bu tür sorunu olan kedilere bolivia iyi geliyor. boliviadan sonra trixie, versele laga, hairlax kullanabilirsiniz.

KimJeongguk

Kedim 2.5 yaşında ilk olarak Gimcat kullanmaya başladık şuandada Vet's Plus kullanıyoruz 1 kere bile tüy kusmayı bırakın normal kustugunu bile görmedim. Küçük boylarını alıp deneyebilirsiniz.

AyseMia

Bolovia da öneriliyor ancak yenilenmiş ve yorumlarını çok olumlu görmedim.

Malt oranı %40 tan fazla olmalı. İçeriğe bakıp almanızı tavsiye ederim.