Dayanamıyorum...

kedicibirey

Ya arkadaşlar ben yıllarca sokak kedileri baktım, belki yüzü bulmuştur sayıları. Şimdi ise en eski bir kızım ve en eski bir kızımın kızı ve yine onun sonraki doğumundan olan başka bir kızı kaldı. Bir de erkek kedi var. O ise ilk en eski kızımın torunu...

Her neyse akrabalıkları geçelim, ben kedi beslemeyi bıraktım. Yani artık düzenli besleme yapmıyorum, günlerce vermediğim zamanlar oluyor. Ama o kızlarımı sokakta ne zaman görsem dayanamıyorum gidiyorum ve hemen tavukçudan tavuk parçaları alıyorum.

Tanıyorlar, geliyorlar yanıma, bekliyorlar. Hele ben dişilere hiç kıyamıyorum. Bilmiyorum belki en çok kızım olmasını istediğimden. Dişi kedi, kızlarım ne zaman toplaşsa dayanamıyorum.

Şimdi dayanma besleme yap devam et diyeceksiniz. Ama gerçekten bırakmak zorundayım. Yaşım çok ilerledi. İş bulmam, düzenli bir hayata girmem gerek. Ki komşular da eminim bıktılar. Ne yapsam hiç bilmiyorum...

8 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Üzüntünüzü ve endişenizi anlayabiliyorum. Ailemin de zaman zaman içine düştüğü karanlık bu. Ama besleme yapmak başlanacak ve bir yerde bırakılacak bir şey değil bizler için. Biz onların karınları doyduğundaki o keyifli hâllerini, bizi tanıdıklarında yanımıza nasıl da neşeyle koştuklarını, bize muhtaçlıklarını bir kere gördükten sonra asla onları aç bırakamayız. Virüs diyorum ben buna. Biz bu virüsü bir kere aldık, artık ölmeden iyileşemeyiz.

Düzenli besleme yapmasanız da düzenli bir hayat kurana kadar elinizden geldiğince devam ettirin bence şimdilik. Düzenli hayata geçtikten sonra da hem maddi durumunuz hem de çalışma saatleriniz standart olacağından masraflarına da yetersiniz, her gün aynı saatte karınlarını da doyurursunuz. Kendinizi üzmemeye çalışın n'olursunuz...

Bol patili günler dilerim.

aslihan_e

Siz hâlâ kısırlaştırma yapmadınız değil mi? Eziyet resmen hem sizin için hem o kızlar için. Kızları kısırlaştırın lütfen artık.

Emirrckr

Tıpkı @Ketonmanya dediği gibi bu bir tür bağımlılık.
Ne kadar isteseniz de bırakamazsınız,bırakırsınız 1 hafta sonra acaba nasıllar diye düşünmeye başlarsınız.
Bencede düzenli bir hayatınızı kurun.
Ama kediler o aradığınız düzenli hayata engel değiller ki.
Elbette bir işiniz olmalı,
Ki sanmıyorum tüm gününüzü kedilerinize ayırdığınızı.
Ayırıyorsanız bile işe başladıktan sonra mecburen rutin bir hayat kurarsınız.
Örneğin iş dönüşü beslemek gibi.
Zaten girdiğiniz iş ve kazandığınız parayla,daha iyi bir bütçe ayırmaya başlayabilirsiniz.
Sizin için elbette en doğrusu bu olacaktır.

aslihan_e

Belediyeyi kastettim, ben sokakta baktıklarıma belediyede yaptırdım mis gibi, hiç sorun olmadı. Çok da ilgiliydiler.

selinay41

aslihan_e
Düzenli besleme yapamadığından bahsetmiş belli ki maddi durumu iyi değil nasıl kısırlaştırma yapsın disi kedi ameliyatı 3000 TL

selinay41

Her belediye keşke öyle olsa bende disi kedimi götürdüm 1 hafta aç susuz beklettiler gidip aldım mahvolmustu hayvan almasam barınağa vereceklermiş

aslihan_e

Niye 1 hafta beklettiniz ki, bana 3'te gelin diyorlardı ben çok kalmasınlar diye 12'de gidip alıyordum. Almazsanız tabi ki ya atarlar ya barınağa verirler. Anlamadım sizinkiyle ilgili durumu, neden bir hafta orda bekliyor?

tengrist

Ben ne okudum az önce 🤦‍♀️