Laktozsuz Süt

1 aylık kedime laktozsuz sütü sulandırıp versem bir sorun olur mu?

4 CEVAP

Simbat

Bizim kullandığımız hiç bir süt çeşidi kediler için sağlıklı değil. Kedi sütü tozu kullanmalısınız.

tugce019

merhaba benim kedimde yakşaık 1 aylık 3haftalık felan biz petshoptan cat milk (kedi süt tozu) alıyoruz hazırlanışı: 50ml suya 2 çay kaşığı süt tozu koyarak biberon ile veriyoruz cat milk almanız en iyisi.

Nnihal

Ben kendi veterinerim ile konuşmuştum bana kesinlikle normal süt kullanmayın demişti laktozsuz sütü tercih etmişti

aleyn

yavru kedi süt tozu alma imkanı yoksa keçi sütünü hafif sulandırarak ılık şekilde verebilirsiniz ama çok olmamalı, dişleri çıkmış mı diye kontrol edip kuru mamayı bu keçi sütüyle ıslatıp verebilirsiniz. laktozsuz süt kediye dokunmaz belki ama bi faydası da yok, pastorize keçi sütü marketlerde satılıyor.