Kedi İzin Veren Yurtlar Apartlar (Ankara)

EmineDemir

Merhaba size çok önemli bir konu danışmak istiyorum. Yüksek lisans için Ankara'daki iyi bir üniversiteyi kazandım ,uzun zamandır istiyordum . Ama kalacak yer konusunda sıkıntı yaşıyorum.Daha bir ay önce yetişkin bir kedi sahiplenmistim ve üniversitenin yurtlarında kedi beslenmek yasak diye biliyorum. Bir küçük 1+0 stüdyo daire falan kiralasam diyorum ama kira fiyatları uçmuş,ne yapabilirim hiç önerisi olan var mı? Sadece eve çıkmak çareyse Hacettepe Beytepe kampüsüne yakın nereden ev bakmalıyım , neresi daha uygun fiyatlı olur? Hiç Ankara'yı bilmiyorum, tanıdığım da yok maalesef. Gerçekten kedimden ayrilmakta istemiyorum. Ailemde hasta bireyler olduğundan ben gidersem bakamazlar ,mecbur sahiplendirmek zorunda kalırım. Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻

6 CEVAP

Yesilyesil9

En kötü şartla hiç imkan bulamazsanız kampüsün içinde bakabilirsiniz bence. Kampüs hayvanları özenle bakılıyor ve bir sürü kedi evi var. Tabi dışlanabilir ya da hiç evden çıkmıyorsa zorlanır asla önermem ama eve çıkmadığınız sürece kedi kabul eden bir yurt yok maalesef. Beytepeye yakın semtler çok çok pahalı fakat kampüse metro gittiği için Ankara’nın metro olan herhangi bir yerinden de ev tutsanız ulaşımda sıkıntı çekmezsiniz. Eryaman, Demetevler, Kazan, Sincan ilçelerinde kiralar fena değil.
Ama en iyi önerim ev arkadaşı bulmanız yönünde. Hacettepe habercisi diye bir sayfa var oradaki arkadaşlık ilanlarına bakın kedili olan bir sürü oluyor

Yesilyesil9

Hacettepe ve Ankara hakkında sorularınız olursa cevaplarım

Yesilyesil9

Kampüste bakma fikri bayağı saçma geldi hiç dememişim sayın en iyisi ev arkadaşı bulmak ya da yüksek lisans uzun sürmüyor ki evdekiler bakabilir bence tatillerde de sık sık gitseniz sorun olmaz bence kardeşiniz falan yok mu emanet edebileceğiniz evinden hiç ayrılmaması en iyisi

aycylmz

Eryamanda 10 bin en kötü kiralar sincan bir tık daha uygun ama maalesef ki ucuz yer kalmadı artık buralar beytepe yakınlarına görece ucuz sadece.

EmineDemir

Kampüste bakamam maalesef hassas bir kedi odada yalnız kalınca bile ağlıyor, kardeşim var ama başka üniversitede yurtta kalıyor oda bulamaz kalacak yer:-(

blue_hpood

işe girip çalışabilirseniz kirayı karşılayabilirsiniz. diğer sorunuza da denk geldim, sahiplendirmenizi önermem, sonuna kadar sahip çıkın derim fakat sahiplendirecekseniz de lütfen başka bir can daha sahiplenmeden önce şartları göz önünde bulundurup iyice düşünün.