Kedim Normal Dururken Hızlı Nefes Alıp Veriyor

Yesilyesil9

Havalar sıcak olduğu için yaz geleli yatak yerine soğuk parkelerde yatmaya başladı bugün bi yatakta yatası tuttu sonra severken hızlı nefes alıp verdiğini fark ettim birkaç saattir böyle. Yaklaşınca fark ediliyor. Saat 4 oldu çok endişelendim. Oyun falan oynattım biraz tuvaletini yaptı hareketleri normal ama hızlı nefes alması beni korkutuyor veteriner açılınca hemen götüreceğim inşallah

4 CEVAP

Yesilyesil9

Kustu şimdi. Bugünkü 2. Kusuşu tüy kusuyor. gimgat malt veriyorum tarıyorum her gün yine de neden kusuyor olabilir? O yüzden mi hızlı nefes alıp veriyordu acaba off fikri olan yok mu

IIREMMM

Havalar çok sıcak olduğu için hızlı nefes alıp veriyorlar(hekimler üşütmemeleri için betonda yatmamaları gerektiğini belirtiyor ama yaz aylarında bu tamamen önlenemiyor)tüy kusuşu onunla alakalı değil bence belki de malt etki etmiyordur yeterince başka bir markaya da geçebilirsiniz

IIREMMM

Yoğun bir şekilde oyun oynatmamaya çalışın. (sıcaklığın azaldığı akşam saatlerinde oynaması daha iyi olabilir) daha fazla yorulmaması için

Sznyll

Stres olduysa susadıysa ya da hava çok sıcaksa kediler bu şekilde nefes alıp verebiliyor eğer stres olacağı bir durum olduğunu düşünmüyorsanız muhtemelen sıcaklamıştır suyunun içine biraz soğuk su ya da bir iki tane buz küpü atabilirsiniz tüy kusma konusuda malt yeterince işe yaramıyor olabilir zeytin yağı yedirebilirsiniz kediler için faydalı ve sindirimine tüy yumaklarınada iyi gelir ancak çok yedirmeyin fazlası benim kedimde ishal yapıyordu 1 2 çay kaşığı kadar yeterli olacaktır yemezse küçük bir şırıngayla ağzına sıkabilirsiniz ancak yinede veteriner hekiminize danışın derim her kedide farklılık olabilir