Kedimde Açık Yara Çıktı

Lolamiz

Veterinerde tıraş olduktan sonra birkaç zaman sonra böyle bir yara çıktı. Veterinere gittim gıda alerjisi dendi. Mamayı değiştirdim fakat halen geçmedi. Ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz??

10 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
Tras ettirdiginiz veterinere götürün,mantara benziyor.Mantarsa tras aletlerini daha iyi temizlesinler.
Hem de tedavisi için ilaç verir.
Ancak stres kaynaklı yara da olabilir.
Mavi LED ışık ile bakıp tam teşhisi koysun.
Bir daha da kedinizi tras ettirmeyin

gizmssahinn

Daha önce tıraş erken bir hayvandan mikrop bulaşmış olabilir veterinerler böyle şeylere asla dikkat etmiyor bence ve suçu kendi üzerlerinden atmak için gıda zehirlenmesi bile demiş olabilir. Başka bir veterinere gösterin mutlaka

Lolamiz

O kadar pişman oldum ki tıraş ettirdiğime inanın ne deseniz haklısınız. Tamam bugün hemen gidiyorum sağ olun cevabınız için.

Tıraş ettirmek hayvanların psikolojisini olumsuz etkiler, tavsiye edilmiyor..

Aysh

O süreçte normal yedıgı mamanın harici mama vermişmydnz yada farklı bırsey yemısmıydi gıda alarjisi oluşturablcek

Lolamiz

Hayır vermedim. Bizzat veterinere de söyledim başka mama vermediğimi 1 yıldır kullanıyorum diye de belirttim ben bile şaşırmıştım gıda alerjisi dediğinde. İkinci gittiğimde onu sorguladım aynı sizin gibi düşündüm bende ordan kapmış olabilir diye.

Lolamiz

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum kedim kısırlaştı hemen kısırlaştırıcı mamaya geçmek istemedim aynı mamadan devam ettim. 1 ay bir süre. Gerçekten etki yapmış olabilir mi?

Mini2019

Merhaba, aynısı bizde var. benim kedimde sürekli deri sorunu var kalıcı olarak çözemiyoruz maalesef.
traş esnasında bıçak zarar vermiş. oraya da mantar yerleşmiş gibi. kaşındıkça da yara halini almış sanırım.
veterinere gidene kadar batikonla silin. muhtemelen veterinerin çözüm önerisi de bu olacaktır.

Mini2019

bir de kediyi traş ettirmemek lazım. düzenli tarayıp bakıldığında dökülme sorunu büyük ölçüde çözülüyor.

Lolamiz

Gıda alerjisi diyorlar ve iğne yapıyorlar. Kaşıntı geçene kadar da devam edecek :/ ben ısrar etmeme rağmen mantar değil diyorlar