Acilll

Sutunannesi

Bugün annem markete giderken bir evin önünde kendini yırtarcasına bağırıp ağlayan bir kedi görmüş. Yakında oturan bir kadına sormuş kadında o kedinin dün akşamdan beri hiç susmadan ağladığını ve evin boş olduğunu söylemiş. Evin sahipleri bir şeu olursa die anahtarı kadına vermiş annemde kapının açılması İçin ısrar etmiş kadına kadında açmış anahtarla kediyi ve içeride 3 tane daha yemi doğmuş parmak kadar bebekler varmış. Kedi acaba nerden girdi diye annem etrafa bakınmış ama ne açık kapı ne de pencere varmış. Kadında nasıl girdiğini bilmiyor kedinin içeri. Her neyse annem anne kediyi içeri sokmuş sahibi de ben kapıyı kapatmak zorundayım diyip kapıyı kapatmış. Annem diyor ki eve gelince annesini oyala yavrularım çıkar bende dedim ki yavruları çıkarınca nereye koyacağız onun yerine kadına Rica edelim her güm kapıyı bana açsın ben içeri mama su koyayım dedim ama kadının izin verip vermeyeceğini bilmiyorum. Eğer ki kadın hayır ben buranın sorumluluğunu aldım her gün açıp kapatamam derse ben ne yapayım arkadaşlar :(( bolca mama koyacağım şimdi boş evin içerisine ama kadın kapatıp kitleyecek sonra. Cam açmamıza da izin vermeyebilir içeri başka biri girer vs sorumluluk almak istemez şimdi. Şu an tavsiyeye ihtiyacım var

18 CEVAP

aleyn

evin kapısının önüne sağlam kutu gibi bişey yapın yavrular için hazırlayın içinden çıkamayacakları annenin girebileceği kapısı çok geniş olmayan teyzeye de son bi kez kapıyı açmasını rica edip yavruları bu kutuya yerleştirin yakınına da anne kedi için mama koyun. anne kedi döndüğünde yavrularını bulup kutunun içinde onlara bakabilir, ya da güvenli bi yer arayıp oraya taşıyacaktır, anne kediler yavrular için keşfe çıkıp harika güvenli yerler bulurlar.. belediye de çağırsanız bi başkasının evine giremezler.. yani ben olsaydım böyle yapardım sanırım.

aleyn

ayrıca çabanızdan ve duyarlılıgızdan dolayı sizi tebrik ediyorum..

Sutunannesi

Teyzeyle konuşmak tekrardan mümkün olmadı çünkü dediğim gibi o mahallede erkeklerin sözü geçiyor ve teyzenin oğlu da baya büyük 35,40 yaşında konuşturmadı :( kediler içeride anne nerde bilmiyorum ama ortada yok. Eğer biz görmeden teyze içeri sokmuşsa o ayrı ama hiç sanmıyorum. Belediyeyi arasam içeri girmezler sonuçta başkasının evi üstelik belediyeyi arasam biliyorum ki belediye onları alıp götürür biz bu anneyi kısırlaştıralım bir falan der. Her defasında aynı şeyi yapıyorlar emziren bir anneyi almışlardı tedavi için kısırlaştırıp gönderdiler vs. Yani çağırsam da bir faydası olmayacaktı çünkü içeri girmeyeceklerdi kilitli bir ev sonuçta teyzenin oğlu başındayken kapının açılmasına izin vermeyecekti zaten. Anne kedin dün hep kapının önünde ağlamış açmaları İçin annem görmüş ama bugün hiç ortalıkta yoktu. Sabah 7,8 çıkmış o evden adamla beraber bir daha da yok yavru kediler içeride ne haldedir bilmiyorum. O kadar kötüyüm ki yapmam gereken her şeyi yapmaya çalıştım ama muhtemelen onları kurtaramadım :( üstelik o kedileri ordan çıkarmam da mümkün değildi teyze kapıyı açsaydı çünkü içerisi size nasıl diyim merdiven altı hangar olarak kullanılıyor odunlar çuvallar vs kediler Orda görüntü yok sadece sesleri duyuluyor ve o kısma girmek imkansız girebilsek bile ezme ihtimalimiz var. Anne nasıl soktuysa ancak öyle çıkartabilirdi ama ev zaten anlattığım gibi bazen boş bazen dolu. Teyze de haklı olarak sorumluluk almak isteniyor adam güvenip anahtar vermiş sonuçta. Keşke çok daha fazlasını yapabilseydim ama bir evin bahçesinde orda burda değiller bir evin içerisindeler ve bir evin içerisi maalesef ki şartları zorladı :(( inanın kendimi çok kötü hissediyorum ama sanki her şey onlar İçin imkansızlıklar İçin kurulmuş gibiydi.