Acilll

Sutunannesi

Bugün annem markete giderken bir evin önünde kendini yırtarcasına bağırıp ağlayan bir kedi görmüş. Yakında oturan bir kadına sormuş kadında o kedinin dün akşamdan beri hiç susmadan ağladığını ve evin boş olduğunu söylemiş. Evin sahipleri bir şeu olursa die anahtarı kadına vermiş annemde kapının açılması İçin ısrar etmiş kadına kadında açmış anahtarla kediyi ve içeride 3 tane daha yemi doğmuş parmak kadar bebekler varmış. Kedi acaba nerden girdi diye annem etrafa bakınmış ama ne açık kapı ne de pencere varmış. Kadında nasıl girdiğini bilmiyor kedinin içeri. Her neyse annem anne kediyi içeri sokmuş sahibi de ben kapıyı kapatmak zorundayım diyip kapıyı kapatmış. Annem diyor ki eve gelince annesini oyala yavrularım çıkar bende dedim ki yavruları çıkarınca nereye koyacağız onun yerine kadına Rica edelim her güm kapıyı bana açsın ben içeri mama su koyayım dedim ama kadının izin verip vermeyeceğini bilmiyorum. Eğer ki kadın hayır ben buranın sorumluluğunu aldım her gün açıp kapatamam derse ben ne yapayım arkadaşlar :(( bolca mama koyacağım şimdi boş evin içerisine ama kadın kapatıp kitleyecek sonra. Cam açmamıza da izin vermeyebilir içeri başka biri girer vs sorumluluk almak istemez şimdi. Şu an tavsiyeye ihtiyacım var

18 CEVAP

Sutunannesi

Az önce anahtarı olan kadınla konuştuk çok iyi yaşlı bir teyze kendisi. Ev terkedilmiş değilmiş evde bir tane inşaat işçisi oturuyormuş ama elektrik faturalarını ödeyemediği için sanırım şu an şantiye de kalıyormuş 4,5 gündür gelmemiş çünkü hiç evine. Kadına nasıl bir adam olduğunu sordum iyi kötü tanımıyorum ki dedi inşaat işçisi olduğunu biliyormuş sadece. Evin kapısını açtı ev zaten dökülüyor çok eski. İçeride de bir sürü odunlar var girişte evin Aslı merdiveni çıkınca başlıyor. Odunların arasına doğurmuş o yüzden kediler gözükmüyor anne kedi de gözükmüyordu içeride. Ben içeriye çok bol mama ve su koydum. Kadın kapıyı kapatmak zorunda kaldı yavruları da ordan çıkarmamız mümkün değil çünkü içerisi bildiğiniz harabe ve nerde oldukları gözükmüyor bile sadece sesleri duyuluyor ama annem ilk girdiğinde zorla da olsa gördüğünü söyledi 3 tane görmüş. Adam iyi mi kötü mü bilmiyoruz teyze de korkuyor eve gelince mamaları görüp bana ya bağırırsa kızarsa emanet sonuçta bu ev diye çok haklı :((( ne zaman geleceği de belli olmaz ki adamın çok endişeleniyorum kediler için kötü biriyse ayyaşsa vs istemez eziyet eder diye de korkuyorum ne yapacağımı hiç bilemedim :((( endişeleniyorum onlar İçin ama onları alıp koyacağım güvenli bölgem yok olsa bile onları ordan almak imkansız diyebiliriz. Adam bekar ve tek başına yaşıyor kadında tanımıyor adamı hiç sosyal biri değilmiş ne yapmam gerek bu durumda

Sutunannesi

Adam inşaat işçisi olduğu İçin eve geç geliyormuş ya da gelmiyormuş bazı geceler. Bu sabah yan evde oturan kadın anneme adamın gece geldiğini sabah evden çıkarken de anne kedinin de evden çıktığını ve anne kedinin bir daha geri gelmediğini söylemiş. Kediler sabahtan beri evde açlar ve daha yemi doğmuşlar 3,4 günlük korkuyorum açlıktan çlecekler diye. Ben eve alamam ama belediyenin nasıl bir yer olduğunu kendi gözlerimle gidip gördüm oraya hiçbir hayvanı hiçbir şartta gönderemem. Elim kolum bağlı gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum anne kedi ortalıkta yok sabah 7 sen beri

Elifoo

Evin sahibiyle konusun mutlaka nasil kapiyi acmazlar can sonucta icerdeki. Siz olabildigince israr edin ne kadar bol mama koysaniz da anne kedinin su an bakima ihtiyaci var ne olacagi belli olmaz ki..

Elifoo

Kediyi eve kapatip gittigine gore cok da iyi biri olmasa gerek.. (ben oyle anladim) belediyeyi ya da direk polisi arayabilirsiniz adama ulasma sansiniz yoksa

Sutunannesi

Hayır adam kediyi içeriye kaptmamış bir sokak kedisi herhalde kapı açık kaldığı bir an içeri girmiş ve orda Doğum yapmış adamda günlerdir eve gelmediği için kimse varlıklarını bilmiyordu dün açlıktan pencereye çıkmış evin yanında oturan kadında kapıyı açmış çıkması İçin ama yavruları olduğunu bilmiyormuş :(

Elifoo

Anladim, o zaman kedi adama ait degil demektir bir sekilde onlari ordan cikarin. Belediyeye haber verin dedim ama onlar da barinaga gotururse cok iyi bir ortam olmaz onlar icin

Elifoo

Anladim, o zaman kedi adama ait degil demektir bir sekilde onlari ordan cikarin. Belediyeye haber verin dedim ama onlar da barinaga gotururse cok iyi bir ortam olmaz onlar icin

Sutunannesi

Kedileri ordan çıkarmam mümkün değil ne yazıkki çünkü merdiven altı odunların arasına doğurmuş sadece sesleri duyuluyor ve girilemeyecek kadar dar bir alan :(( adamdan korkuyorum adam bir şeu yapar istemez diye çünkü sonuçta kedi içeri pisleyecek nereye yapacak çişini vs

Elifoo

Bilemedim ki simdi, adama ulasamaz misiniz anahtar olan teyze bilmiyor mudur numarasini falan?

Sutunannesi

Tanımıyormuş adamı ulaşsak da önyargı gibi olmasın ama çok anlayışlı biri olacağını sanmıyorum :(

Elifoo

Valla bilemedim ki belediyeyi arayin o zaman en azindan bir sekilde onlar cikarir

Kedimekim

Belediyeye haber verin hemen geliyorlar ama baskasinin evine girerler mi izinsiz bilemeiycem ayrica gelirlerse kurtardiklari sirada kedileri ben sahiplenicem derseniz kedileri barinaga goturmezler sizde o sira da en azindan birileri sahiplenene kadar bakabilirseniz guzel olur. Ya da adam geldiginde teyze sizi arasin direkt sizde o sirada adama aciklama yapip kedileri almak istediginizi soyleyin adam gelene kadar da mama koymaya devam edin.

Sutunannesi

Bahsettiğim yer gecekondulardan ibaret bir yer ve insanlar maalesef ki anlayışlı değil. Az teyzeye sormak İçin seslendik teyzenin oğlu yemek yiyor diye bağırdı bize. Onları ordan kurtarmak çok isterdim ama sanırım mümkün değil vicdanım el vermiyor bazen ama bana hayvansever bir ablamın söylediği bir şey vardı. Bazen tüm hepsine yardım edemeyeceğini vicdanın kabullenmese bile sen kabullenmek zorundasın bunu sakın unutma derdi. Son 1 ay içerisinde birden çok hayvan İçin koşturdum ve bu koşuşturmada çok yıprandım çünkü o cani insanlara karşı tek başına oluyorsunuz ve gücünüz yetmiyor. Onlar İçin savaşırken çaresiz kalmak çok acı. Şimdi o yavrular içerde saatlerdir aç anne ortada yok muhattap kuracağımız teyzenin oğlu bizimle konuşmasına izin vermiyor sonuçta kadın başka bir adamın evini bizim için açıyor oğlu tabiki tepki göstermiştir. Üstelik dediğim gibi bahsettiğim yer gecekondulardan oluşan bir yer insanlar anlayışlı değiller :( keşke yapabileceğim bir şeu olsaydı

Elifoo

Bence direk belediyeyi arayin artik hayvanlar ordan ciksin da kapinizin onunde bile baksaniz bir seydir onlar icin. Yeni dogmus kediler icin 3-4 saat hatta su an 5 oldu buyuk ihtimalle cok uzun bir sure. Nolur arayin cikarsinlar ordan

emrezrtrk

Belediye yi sadece kedileri çıkarmamak için alın bazı belediyeler kedileri alıp size almış gibi yapıp bırakıyor yollara...