Kedilerde Cipteki Sahip Değişimi (Kafayı Yiyeceğim Artık)

EmineDemir

Bir önceki postlarimi gören varsa bilir , yaklaşık bir yaşında bir kedi sahiplenmistim ,ceza varmış 1 yaşından küçük cipsiz olana diye (3000 küsur )veterinerimiz yeni doğmuş gibi gösterip ciplemisti .

Şimdi acil bir şekilde kediyi tekrar sahiplendirmem gerekiyor, normalde hiç planımızda olmayan bir şekilde şehir
dışında bir yurtta kalacağım ve evcil hayvan kabul etmiyorlar. Ev tutmaya çalıştım ama param yetmiyor, kiralar çok pahalı... Çok çok üzülerek mecburiyetten ona iyi bir yuva bulacağım. Ama bu cipteki bilgileri nasıl değiştirebilirim bilemiyorum.

Veterinere götürsem bilgileri guncelleyebilirler mi? Veya eğer tarım ve orman bakanlığına gidersem sen bu büyük hayvanı niye küçük gösterdin diye ceza yer miyim? Ceza yerim diye çok korkuyorum, küçük meblağlar olmayabilir, direkt yeni sahibi benim bilgilerine kediyi sahiplense bir sorun teşkil eder mi ki? Ama o zaman acil durumda ona değil bana ulaşırlar. Oy kafam çok karışık, zaten kedimi vereceğim diye çok üzgünüm birde çip islemleri daha da yıpratıyor insanı 😭 bir yaşından büyüklere ceza kesilmesi cidden saçmalık, ne yapayım ben sahiplendigimde bir yaşındaydi kedi :-(

3 CEVAP

MrCaju

Merhaba.
Sahip değişikliği, tarım orman bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş veteriner hekim tarafından yapılır.
İşlem sırasında, bir form doldurarak mevcut sahip ve yeni sahibin kimlik fotokopisine ihtiyaç duyuluyor sadece. Gönül rahatlığıyla gidin telaş etmeyin.
Selamlar.

Minminik

Veterinere gidip bildirim yaparsaniz degistiriyorlar sahibin bilgileride lazim olacaktir beraber gidilmesinde yarar var

EmineDemir

Tamam çok teşekkürler. Veterinere hallolursa ne mutlu bana:-(