Kedide İç Parazit Olması İshal Yaparmı

Sueda1234

Merhaba arkadaşlar kedimin ishali geçmiyor bir türlü karnı guruş gurul ediyor veterinere götürdük ilaç verdi yine geçmedi ne yapmam gerekiyor başınızıa geldimi böyle bişey halsiz kalıyor ishalden dolayı geçen geçer gibi oldu tekrar oldu iç parazitten olabilirmi

12 CEVAP

Anonymus985465

Evet. İç parazit ishal yapabilir. İshal özellikle yavrularda çok tehlikeli. İshal için üretilmiş tıbbi mama yedirmelisiniz. Virbac öneriyorum. Bağışıklığı için prebiyotik+probiyotik vermelisiniz. Swiss'in Dia Vet paste ve imune paste öneriyorum.
Lütfen ense derisini yukarı doğru çekip bırakın. Feri hemen dağılmazsa su kaybı vardır. Serum verilmeli.
Gastro mama temin edene kadar haşlanmış tavuk göğsü ile pirinç lapası yedirin.
Geçmiş olsun

AyseMia

Tenizol pek güçlü bir ilaç değil, üzerini okuduysanız hatta 3 gün üst üste verilmelidir yazıyor. Caniverm daha etkili, imkanınız varsa ondan alın derim ama en etkilisi yine Broadline, Profender, Stronghold. Ayrıca iç parazitin çok olup ilacın yeterli gelmediği zamanlarda 1 hafta-10 gün arayla tekrarlanması gerekir hangi marka olursa olsun.

Anonymus985465

Yediği mama ishal yapıyor olabilir. Mamanın son tüketim tarihini de kontrol edin.
O mamayı yedirmeyin.
Bir müddet tavuk göğsü ve pirinç lapası yedirin

Ketonmanya

Merhabalar.

İç-dış parazit uygulamasını en son ne zaman yaptırdınız ve hangi markaydı?

Bol patili günler dilerim.

Coconutbey

İshal çok kötü bir durum ya of biz de 1 ay çektik bunu. Yaş mama vermeyin diğer her ürünü vermeyi kesin sadece gastro mama yemesi lazım anca öyle düzeliyor. Tabi iç parazit yaptırmadıysanız yaptırın kaka tahlili de isteyebilirler sizden hala geçmezse. Başka hiçbir yiyecek yememesi lazım su içmesine de dikkat edin. Geçmiş olsun.

Ketonmanya

Bu durumda tabii ki iç parazitten dolayı olabilir. İç ve dışı aynı anda yaptırdınız değil mi? Pire ısırıkları da iç parazite sebep olur çünkü. İç parazit öldürücü olabilir. Lütfen kedinizin parazit uygulamalarını kesinlikle aksatmayın.

Bol patili günler dilerim.

gizmssahinn

Karnından sesler geliyorsa büyük ihtimalle iç parazittir. Kedimizin iç dış paraziti bir iki hafta gecikmişti ve aynı şekilde karnından sesleri duymaya başlamıştık biz de. Etkili bir parazit aşısı yapıldığı an bitiyor mutlaka yaptırın

Sueda1234

Mamasını iyi yiyor suyunuda bol içiyor ama ishalide bir türlü geçmiyor

Sueda1234

Maması Royal canin baby cat önceden beri bunu yiyor dişleri ağrıdğı için küçük taneli mama olarak onu almıştım kedim 15 aylık

Sueda1234

Tenizol iki gün önce yaptırdm öncesinde baya yaptıramadım

Sueda1234

Evet evde yapıyorum ben zaten ama aksatmak durumunda kalmıştım dün yaptım tekrardan veterinere götürdk oda öyle söyledi ama hala aaynk

AyseMia

İshalin sebebi başka bir şey kaynaklı da olabilir ama uzun süre iç parazit uygulaması yapmayıp birikme yaşandıysa Tenizol gibi hafif kalacak bir ilaç yüksek ihtimalle geçirmeyecektir. Dediğim gibi tekrarlamanız, hatta mümkünse daha kuvvetli bir marka ile tekrarlamanız en doğrusu olur. Yine geçirmezse Hekim'iniz doğrultusunda başka yollara başvurursunuz, kan testi ve dışkı tahlili ile birlikte probiyotik, Flagyl şurup gibi.