Orijen Six Fish Tüm Yaşam Evreleri İçin Uygun Mudur?

aytunccc123

Arkadaslar mama değişimi için bi diğer sebebimde buydu ve Orijen Six Fish sipariş ettim geldi bugün itibariyle karistirarak gecmeyi dusunuyorum
Ayni ortamda bir yetişkin kısır dişi kedi bir yavru dişi kedi birde emziren anne dişi kedi bakiyorum ve mamanin hepsine uygun olması gerekiyor
Kısır olan kedim ben yazliktayken baya kilo almış malesef sürekli kitten yediği icin birde yapi olarakta iri bir kedi resmen kocaman olmus daha da kilolanmasin diye kısır mama dusundum ama asla ayrı verme durumum yok çünkü o gidip yavru yer yavru gidip kısır mama yer benim için baya zor olur
Acana tüm yaşam evreleri için uygundu ama Orijen six fish içinde bu durum geçerli mi?
Yani six fishi hem yavru kedi hem yetişkin kısır kedi ayni anda yiyebilir mi?

8 CEVAP

aytunccc123

Sizden sonra bende yazayim dedim instagramdan dönüş yaptılar ve orijen six fishin tüm yavaş evreleri için uygun oldugunu soylediler yinede kısır mama şart mı?
Veya yavru için kitten mama?

Ahudr

Tuketim miktari abartili olmadigi surece sıkıntı olacagini sanmiyorum.

aytunccc123

Tesekkurler kararinda yedigini düşünüyorum zaten icerde iştahlı bi 6 yavrulu anne kedi var genellikle fazlasını yiyen o

blue_hpood

kısır kedi için sorun olmayabilir fakat anne kedi ile yavruları için yetersiz olabilir, bence onlara bir şekilde kitten vermeye çalışın.

Cennet29

Kullandığınız mama gayet kaliteli o yüzden yavru kullanmanıza gerek yok. Hepsine kullanabilirsiniz. Kısır kedinizi de gözlemleyin bu mama ile kilo alırsa ona özel kısır yedirmeye çalışırsınız ama sanmıyorum sorun yaşayacaklarını. Sizden iyi bakamazdı kimse onlara. Azminize özeninize hayranım. Dışarıda baktığınız kedilere en kaliteli mamaları almaya özen gösteriyosunuz 👌içiniz rahat olsun

blue_hpood

kısır kedi normal mama yiyemez, lütfen ayırın, mümkünse bir yere kapatıp yedirin. orijen’e bizzat mesaj attım instagramdan dönüş yaptılar, tundra’nın tüm yaşam evreleri için uygun olduğunu söylediler fakat kısır mama ile bu mama arasındaki farkı henüz inceleme fırsatım olmadı. tüm mamalarında böyle yazıyor sanırım fakat veterinere de sorunca mümkünse kısır vermemi önerdi. yine de bu benim önerim değil, dediğim gibi araştırma şansım olmadı. bir diğer konu, emziren anne ve yavrusu için kitten kullanmalısınız, kısır veya yetişkin mama gereken vitaminleri içermez. yavru ve annesi için kaliteli bir yavru maması alın. bir şekilde ayırmalısınız.

Ahudr

Blue hpood icerik orjinal et oldugu icin yavru ve anne icin de faydalı oluyor diye biliyorum.Ama tabii ekstra olarak vitamin macun takviye yapilabilir

Emirrckr

Kısır kedinize asla kitten mama vermeyin.
Orijen Six Fish,tüm yaşam evreleri için uygun size denildiği gibi ama elbette emziren kediler ve yavru kedilerin ekstra ihtiyaçları oluyor.
Dilerseniz kitten mama da alabilirsiniz ama kısır kedimi engelleyemem derseniz yavru kedinize dışarıdan ek takviye verebilirsiniz.
Örneğin balık yağı ve kitten paste olabilir.
Zaten hatırladığım kadarıyla balık yağı kullanıyordunuz.
Anne kediye de bebek kedi süt tozu en güzel takviye olur.