Kedim Tuvaletini Her Yere Yapıyor

Dişi Kedimi 1 ay önce kısırlaştırdim 3 4 gündür evin belli yerlerine kakasını çişini yapıyor sizce neden onu bi odaya kapatmakta istemiyorum ama iyice abarttı

5 CEVAP

tugce019

kesinlikle kediye kızmayın kızarsanız dahada zorlayacaktır kumunun olduğu yeri gösterin belki kısırlaştırıldığı için böyle tepkiler gösteriyordur zamanla düzeleceğine eminim ona ilgi göstermeye çalışın.

Tuvaletini yaptığı zamanlarda 10 saatten fazla evde değildim ama başkalarını vardı sizce bu yüzden olabilir mi

Simbat

Kediniz size aşırı derecede bağlı ise onu bu kadar uzun süre yalnız bırakmanıza tepki gösteriyor olabilir.

muffincatt

kediler kızgınlıkta böyle şeyler yapabiliyorlar ve kısırlaştırdıktan sonra bi dönem daha hormonlar tam oturmadığı için kızgınlıktaki gibi hareketler yapabiliyor veya farklı davranabiliyorlar biraz bekleyin bu durum geçmezse veterinere de danışın belki bir problem vardır bunu belli etmek için yapıyor da olabilir

Kızgınlıkta gibi yerde yuvarlanıp sürtünüyor normalde hiç yapmadığı hareketlet ve eskisine göre çok cana yakın sürekli tuvaletini yapmıyor olması saçma geliyor