Haftada 4 Kere Yaş Mama Çok Mu Fazla

stellabennett

sadece schesir veriyorum başka marka da yemiyor zaten görseldekinden veriyorum içinde 2 tane var ve her biri 40 gram yani bir günde 40 gram yaş mama yemiş oluyor haftada 160 gram yaş mama ediyor diğer yaş mamalar gibi fazla olmadığı için 4 gün vermek normal geliyor bana sizce fazla mı ya

7 CEVAP

Gimlihanim

Yaş mama vermekten korkmak bana çok saçma geliyor. Dişler için zararlı evet. Ama kuru mama da bi o kadar zararlı. Kaldı ki yaş mama vermeyip sadece kuru mama ile beslemenin vereceği zarardansa diş bakımını düzenli yapmak çok daha mantıklı. İçeriği temiz olduğu sürece bence her gün verilmeli. Kedilerde en sık rastlanan hastalıklardan biri idrar yolu enfeksiyonu ve böbrek yetmezliği. Hal böyle olunca sıvı tüketiminde bir sorun olduğu çok açık. Kediler sıvı tüketmeye meyilli canlılar değiller. Bu yüzden desteklemek şart diye düşünüyorum.

Emirrckr

Schesir zaten içerik olarak en temiz yaş mamalardan biri,
Bu serisini bizde çok beğenmiştik,kedime özellikle kısırlaştırma ameliyatı sonrası seçici olduğu dönemde almıştım,bayıla bayıla yemişti :)
Bu aralar karşıma çıkmadığı için pek alamadım.
Ama yaş mamalar da olay şu,
Temiz içerikliyse isterseniz her gün azar azar verin problem olmaz,
Elbette diş bakımı yapılmalı ama diş bakımı zaten her halükarda şart.
Sonuç olarak kuru mamalar da dişlerinin arasında kalabiliyor.
Hani kimileri aşırı yaş mama dişleri çürütür vs.diyor ya onun için bu detayı da eklemek istedim.

Venusss0

Uzun süre yaş mama ile beslenen kediler kuru mama yemeyi reddediyor kedimden biliyorum haftada 1 veya 2 yeterli olacaktır

Emirrckr

Belli bir rutin kurunca gerçekten onlar da uyum sağlıyor.
Mesela ben sadece sabahları iki kedime bir Schesir konserveyi bölüştürerek veriyorum.
Sabahları hakikatten bir istek ve beklenti halinde oluyorlar ama akşamları asla yaş mama talebi olmuyor ve kuru mamalarından gayette severek yiyorlar.

Anonymus985465

15 kedim var. Her akşam yaş mamaya alıştılar. Schesir vermeyi çoook isterdim, ancak 15 kediye mümkün değil.
Kuru mama sağlıklı değil. Kedilere gönül rahatlığıyla her öğün schesir gibi kaliteli yaş mamalar, haşlanmış tavuk, hindi yedirebilirsiniz.
Haftada bir balık, ciğer

AyseMia

Gram olarak 85 gramlıklar ile kıyaslandığında 2 tane vermiş gibi olunduğu için şahsen gayet ideal diye düşünüyorum. Özellikle yaz aylarında iştah azalıp, sıvı almaları da daha fazla gerektiğinden bu sayı artırılabilir uygun olan da bu olur. Kışın sadece 2 ye, 3 e düşürebilirsiniz belki. Eğer kuru mamadan soğumasına sebep oluyor ise. Yoksa sorun yok, Schesir de zaten en kaliteli markaların başında geliyor. 👍

komurlolis

verdiğiniz yaş mamanın içeriği çok iyi dişlerini her gün fırçalamaya özen gösterirseniz hiçbir şey olmaz