Kedimin Genlerinde Kırmalık Var Mı

Kofuu

  1. Foto kedim 2. Fotoğraf annesi 3. Foto babası

6 CEVAP

Sezgek

Ülkede zaten safkan british ya da Scottish bulma ihtimaliniz 0 çünkü üretenler için saflık falan önemli değil paralarına bakıyorlar önlerine ne gelirse onunla çiftleştiriyorlar kırma olması daha iyi zaten boşverin hastalıklı gen sayısı azalır en azından

Superisi814

Merhabalar,
Kediniz zaten kırma ve genlerinde başka kornalar olduğunu bilmemiz için soyağacı seceresini bilmemiz gerekir .

AyseMia

Genel olarak bir kedinin safkan olarak adlandırılabilmesi için hem anne, hem babasının en az 6-7 kuşak belgeleyen full şecere belgesi (soy ağacı) olması gerekir. Ancak önceden de dediğim gibi görüntü olarak da zaten karışık bir gene sahip olduğu bariz ortada zira anne de öyle. Baba Scottish Straight izlenimi veriyor ancak ona da yine saf ırk diyemeyiz atalarını bilmeden.

AyseMia

Ayrıca saydığım özelliklere sahip British Shorthair/Longhair yada Scottish Fold full şecereli bir kedinin değeri 15bin-40bin arasıdır. Catteryler yurt dışından genellikle Rusya'dan getirirler. Türkiye'de gördüklerinizin çok büyük çoğunluğu Scottish Straight kırmasıdır iyi bir gene sahip Scottish Straight bulmak bile zordur. Tr'dekiler ırkı yada sağlıklı geni değil evet ne yazık ki yalnızca aldığı parayı önemsiyorlar. Düşük meblağlara da asla öylesini bulamazsınız, değeri bellidir.

KimJeongguk

Maalesef kediniz full secereli değilse bunu anlamak imkansız.

Okan3439

Kediniz bana kalırsa kırma secere bu konuda çok önemli ama türkiyede bu olaya pek dikkat edilmiyor @AyseMia nın dediği gibi bende rusyadan caterry lerden satın aldım 5 kuşak secereli olarak