La Vital Kedi Maması Nasıl Sizce?

mucahitkedi

Merhaba, benim 3 kedim var normalde nd veriyordum onlara ve gayet memnundum fakat vergilere zam gelince nd alamaz oldum. İçeriği idare eder olan ve uygun fiyatlı La Vital mama buldum. 12 kgsi indirimdeyken 850 lira gibi bir şey. Fakat uzun vadede özellikle kedilerin yaşlanınca çok iyi olmayan mama sıkıntı çıkarabilir gibi. Bu mamadan versem ama haftada üç kere falan da içeriği bol etli kaliteli sulu mamalardan mı versem? Ya da yine uygun fiyatlı fakat içeriği daha iyi olan bir mama biliyor musunuz?

15 CEVAP

Poncimin

LaVital'in paylaştığınız içeriği tam olarak doğru değil sanırım, çünkü kendi sitesinde biraz daha farklı bir içerik yazılmış. Yine de LaVital içerik anlamında baktığımızda pek iyi bir mama değil. Buğday gibi gereksiz tahıl doldurması içermesinin yanında gluten de içeriyor. Ayrıca ilave tuz eklenmiş. Bunun yanında mamanın toplam ne kadar hayvansal içeriği olduğu da belirtilmiyor. Ana protein kaynağının hangi hayvan olduğu da aynı şekilde net değil. Kendi sitesindeki içerikte hayvan proteini olarak bahsediliyor, dediğim gibi hangi hayvan olduğu belli değil çok genel bir kavram.

Benzer fiyatlarda Chedy maması daha iyi bir tercih olabilir. Tavuklu ve Balıklı olmak üzere iki çeşit kısır kedi maması var. Ak ak çe gibi fiyat listeleyen sitelerden baktığımda 10 kg fiyatı sizin almayı düşündüğünüz mama ile hemen hemen aynı fiyatlara denk geliyor. 790-850 TL arasında fiyatları değişiyor, almayı düşünürseniz fiyat araştırması yaparsınız. Alırken de güvenilir satıcıları tercih edin tabiki. İçeriği LaVital'den biraz daha iyi. Hayvansal içerik olarak kümes hayvanları unu, taze tavuk eti, balık unu, balık yağı ve ciğer içeriyor. Özellikle fiyatına kıyasla %18 taze et içeriyor olması güzel. Mamanın toplam hayvansal proteini de %74, gayet yeterli ve iyi diyebilirim. Bunun yanında mamaya glukozamin ve kondroitin ilavesi de eklenmiş, bu ilaveler eklem ve kıkırdak sağlığını destekler. Chedy balıklı kısır kedi mamasının içeriğini paylaşıyorum, bakabilirsiniz. Aslında balıklı yazmasına rağmen kümes hayvanları unu ile taze tavuk eti içeriği hem tavuklu hem de balıklı kısır kedi mamasında ortak olarak var. Balıklı denmesinin sebebi %6.5 balık unu içermesi, tavuklu mamasında bu içeriğin yerine %6.5 kuru tavuk var farkı bu. Zaten taze tavuk eti her iki mamasında da olduğundan et kaynağının daha çeşitli olması için balık içermesi daha iyi olur. Bu yüzden alacaksanız öncelikle balıklı mamasını önerebilirim.

• Chedy Balıklı Kısır Kedi Maması:

Kümes hayvanları unu, mısır, taze tavuk eti %18, bezelye unu, bezelye proteini, balık unu %6.5, hidrolize karaciğer, pancar küspesi, bira mayası, bezelye lifi, balık yağı %0,5, mannan oligosakaritler, taurin %0,1 , karnitin 100mg/kg, glukozamin 600 mg/kg, kondroitin 500 mg/kg, inülin, hindiba lifi, metiyonin.

IIREMMM

Yukarıdaki yoruma katılıyorum içeriği güzel bir mama değil hele ki ev kedisine, biz sokak beslemesi için denemiştik fiyatı uygun diye yemediler sokaktaki canlar

mucahitkedi

Haklısınız içeriği hiç içime sinmiyordu zaten, mama önerisi için teşekkür ederim içeriği güzel görünüyor. En uygun ********da var fakat mama elime geldiğinde orijinallik sorgulamasını nasıl yapabilirim biliyor musunuz? Güvenilir web sitelerinde bu mamanın satışını bulamadım maalesef.

mucahitkedi

en uyhun trndylda var, sansürlemiş

Poncimin

@mucahitkedi

Açıkçası bu mamanın sahtesinin satıldığını düşünmüyorum. Genelde N&D gibi çok satılan, bilinen üst segment mamaların replika, sahtesi üretiliyor. Yine de orjinalliğini sorgulamak isterseniz mamanın üreticisi olan The Maya Family firmasına yazabilirsiniz. Mamanın arkasında lot numarası olması gerek diye biliyorum, onun resmini firmaya mailden atarak sorgulatabilirsiniz. Dönüş yapacaklardır. Dediğim gibi sahtesinin olacağını düşünmüyorum ama yine de güvenilir satıcıdan almazsanız son kullanma tarihi yakın ya da geçmiş, bayat mama gelebilir. T re nd yol ya da bunun gibi sitelerden alacaksanız satıcının puanına ve yorumlarına bakın. Diğer satıcılar ile karşılaştırın. Son kullanma tarihini de mutlaka sorun. İşini kötü yapan satıcıların dışında bu gibi sitelerde işini doğru dürüst yapan, güvenilir satıcılar da oluyor. Ayrıca şunu da belirteyim eğer daha güvenilir bir yerde daha uyguna tavuklu kısır mamasını bulursanız onu da alabilirsiniz. Balıklı mamasını öncelikli olarak önersem de aralarında çok fark yok. Hangisini daha uyguna daha güvenilir yerde bulursanız, onu tercih edebilirsiniz.

Palyaco

Uygun fiyatlida en sağlıklı mama tek sıkıntı gluten olması reflex urinary tavsiye ederim uygun fiyatlı oda gluten yok icinde

selinay41

Ben 2 paket almıştım 1 kg olanından kuzu etli 1.paketi ilk ay severek yedi ama artık sıkıldı sanırım yemiyor

selinay41

kokusu pek iştah açıcı değil gibi geldi bana ekmek gibi kokuyor bayat sanki normal mamalar gibi yoğun et kokusu vs yok

Coconutbey

Düşük segment bir mama onun yerine felicia kullanın daha iyi

salihaondag8

Bende maddi durumlardan ötürü malesef kısır yetişkin erkek kedime kullandim bir süre ve kedim severek yemedi herhnagi sağlık sorunu olmadı egerki bütçeniz varsa mutlaka kedinizin sağlığı için daha iyi mamalar tercih edin çok iyi bir mama değil ama egerki bütçeniz yoksa bile bunun yerine felicia bonacibo tercih edebilirsiniz uygun fiyatlı kaliteli güzel içerikli mamalar kedimde severek yedi herhangi sağlik problemi olmadı lavital yerine bu iki markayı deneyebilirsiniz bir tık daha iyisi diyebilirim inşallah faydam olmuştur🤗yani herkes istiyor iyi mama yesin kediniz ama bütçe dahilinde elinizden geldiğince bakıyorsunuz herkes gibi o yüzden yapacak birşey yok bu markalardan alırsanız onun harici tek mamayla kalmayın kendinize ev yoğurdu et türleri haşlayıp verin bağışıklığı iyi olur ve sıkılmaz tek mamayla besleme çok sağlıklı değil bence onun harici ödül şekeri yaş mama arada ona iyi gelen zarar vermeyen şeylerle destekleyin derim çünkü bu markalar çok iyi değil ve tek başına yeterli değil ama bütçeniz varsa herzaman iyi bir marka mama yeterli bence ama bütçeniz yoksa böyle yapabilirsiniz bende aynı bu şekilde besliyorum kısır yetişkin erkek kedimi ve bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar inşallah faydam olmuştur 🤗

salihaondag8

Bizim komşumuzunda maddidurumu yok ve erkek kısır yetişkin kedisine lavital kuzu etkiyi kullaniyor ve bir sıkıntı yaşamadı yani bugune kadar oda etle destekliyor yani bütçeniz yoksa yapacak birşey yok yani bu sekilde besleyebilirsiniz yani her mama tabiki her kediye iyi gelmiyor deneyip görün derim dönüşümlü kullanırsiniz memnun kalırsanız yine 🤗

AhsenAise

Uzun zamandır nd kısır somonlu mama kullanıyorum evde ki bütün kediler in diş etleri hastalandı ve bazılarının dişleri çürüdü.

&&
Farmina N&D Kısır Kedi Maması Yiyen Kedilerim Kusmaya Başladı
Normal şartlarda herhangi bir mama tükettiğinde bile kusma eylemi göstermeyen kedim, çok az miktarda N&D mama tüketmesine rağmen kusmaya başladı. Sabırla bekledim, tekrar yemesini belki mama kaynaklı değildir diye, ancak her tükettiğinde kusmaya başladı. En son safra kusmaya başlayınca mamayı kestim. Belki bu kedime yaramamıştır, diğerine deneyeyim dedim, ancak diğer kedim de tükettiği an avuç avuç kusmaya başladı. Tam bir hayal kırıklığı içerisindeyim. Zor şartlar altında kaliteli mama yesinler diye aldığım mama hayal kırıklığı çıktı
&&

Kuzulu ve yaban Mersinli N&D yetişkin kedi yaş mamasının içinden kemik çıktı

Şikayet var sitesindeki yüzlerce nd şikayetinden Bir kaçı

AhsenAise

RC, proplan,hills için de benzer ve daha fena şikayetler var
Hulâsası az gramaj alıp deneme yanılma yöntemi ile doğru mamaya siz karar vereceksiniz

AhsenAise

LaVital kuzulu kısır kedi maması sokakta baktığım tüm kedilerin bayıla bayıla yediği bir mama lakin içlerinden bir kaçı ishal oldu onlara hiç yaramadı
Sırf onların sıhhati için şimdi bende uygun mama arayışındayim
İthal , pahalı şehirlerden uzak durarak

AhsenAise

İthal,pahalı ZEHİRLERDEN