Kedileri Birbirlerine Alıștırmak

Mischka

Mischka 10 aylık kısır diși, asabi, okșanmayı ellenmeyi fazla sevmeyen, ürkek bir kedi. Evde 3.günü olan Kiara henüz yaklașık 50 günlük diși, huy olarak Mischka'nın tamamen zıttı, sevecen, korkusuz, pek bir șey anladığı da söylenemez onun için șuan dünya tozpembe. Bize ve eve alıșması 5dakikasını almadı, tam bir süt bebesi. Ikisi ayrı odalarda duruyorlar, kapıları açar kaparken Mischka'nın içeri kaçtığı karșılaștıkları oluyor, bebek odada oynarken Mischka'nın balkondan camdan onu seyrettiği oldu fakat tahmin edersiniz ki Mischka tam bir yılana döndü, tıslamalar hırlamalar yașlı amcalar gibi morul morul homurdanmalar.. Öyle pür dikkat seyrediyor ki sanki küçük olan etrafta koșușturan bir av ve onu yakalamalıymıș gibi. Minikte sıkıntı yok o tepki vermiyor yalnızca büyük olan kovalayınca kaçıyor. Mischka sürekli bebeği dövmeye yelteniyor, bir ki defa tutamadım fırlayıp karnına kafasına tırnaklarını çıkarmadan fakat bir hıșımla pati atıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim, Mischka onun tehdit olmadığını anlar mı, kabullenir mi? Sürekli bebeyi dövme derdinde, o kadar minik ki zarar verecek diye korkuyorum,ev küçük ve aynı zamanda alıșmaları için de tamamen birbirlerinden uzak tutamıyorum. Tecrübesi olan ve ya bir fikri olan arkadașlar yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum, teșekkürler.

18 CEVAP

Mischka

Aslında büyük kedi kısır olduğu için sahiplenirken hekimimiz erkek diși farketmez dedi, benim kız da bayağı zorlu çıktı :) bir haftayı doldurduk bebiși tam olarak kabullenmiș değil, birbirlerinin yatağını oyuncağını falan yer değiștirdim, miniği sevip gidip büyüğü sevdim falan kokulara alıșsınlar diye. Artık görür görmez saldırmıyor, tıslamaları bıraktı fakat ara ara homurdanıyor, gidip kokluyor, patisiyle ufak ufak dokunup yokluyor, ama bebiș ani hareket ettiğinde korkup vuruyor, bakalim uzun sürecek ama alıșacak gibi görünüyor.

Mischka

Bayağı zaman almıș, sanırım bizim de öyle uzun sürecek :) artık diyorum ki ne kadar sürerse sürsün ama yeter ki kabullensin bebiși. Alıșamayacak korkusu var içimde. Ilk günkü kadar tepkili değil tamam ama hala dövüyor garibimi.

Mischka

Bu iki aylık sürede aynı ortamda mı bulundular, yoksa ayrı odalarda tutup zaman zaman mı karșılaștırdınız?