Market Maması

Ekiiinnn

Çoğu zaman yavru kedime markalı mama alamıyorum çünkü fiyatları çok fazla. Henüz tecrübem olmadığı için de elime geçen mamayla besliyorum.
İlk sorum: Ucuz fiyata yavru kedi maması önerir misiniz? (Sürekli devam edebileceğim bir marka olsun.)
İkinci sorum: Evime yakın olan yerlerden acil mama ihtiyacında hangisini tercih etmeliyim? Whiskas yaş mama mı daha iyi yoksa energy cat food mu??

6 CEVAP

gizmssahinn

Whiskas yaş mama asla kullanmayın berbat bir mama hatta tüm market mamaları berbat. Hiç kullanmayın daha iyi

grsaras

kafa karışıklığı olmasın diye az öneri vereceğim felicia,lavital ben bunları öneririm.Diğer arkadaşların dediği gibi reflex ve bonacibo da olabilir yaş mama olarak yine felicia öneririm biz onu kullanıyoruz içeriği güzel ve ucuz 15 tl falan.Acil mama gerekirse marketlerde friskies olabilir ama kesinlikle enn son çare olsun

Venusss0

Kedinizi seviyorsanız market mamaları kullanmayın aç kalsa dahil evden et tavuk hindi balık patates vb seyler haslayın verin ama market mamalarını kullanmayın. Önerebileceğim mamalara gelirsek düşük fiyata iyi içeriğe sahip mama bulmak zor reflex olabilir lavital olabilir proplan 2 kg olan mamalardan alabilirsiniz 1 ay 1 bucuk ay gider kedinizin yemesine bağlı

Cennet29

Mystic
La vital
Bonacibo
Reflex

salihaondag8

Bonacibo reflex felicia enjoy econature cool Cat mito micho trendline mercy mystic lavital bunları hep sokak kedilerine yediriyorum ve severek yiyorlar sayıları çok olduğu için ve evdede kedim var benimde maddi durumum yok ama en azından çok düşük market mamaları yerine bunlardan alabilirsiniz ben ev kedimi felicia mamayla besliyorum biraz pahalı yine ama idare eder bir mama yanında etle destekliyorum ev yoğurdu ödül şekeri yaş mama arada veriyorum sizde eğer bütçeniz yoksa maddi durumunuz iyi değilse böyle yapabilirsiniz ama marketteki whiskas gibi markalardan uzak durun kedinizin sağlığı için diyorum inşallah faydam olmuştur ben sokak canlarına bu markayı ev kedimede felicia marka kullanıyorum herhangi sorun yaşamadım bu mamalarıda öneririm

salihaondag8

@Grsaras size katılıyorum kesinlikle market mamaları içeriğinde çok fazla şeker ve tuz olması sebebiyle kedilere zarar veriyor ve sağlık sorunları oluyor bütçeniz sarsılıyor birde manevi olarak üzülüyorsunuz en son çare arkadaşın dedigi gibi friskies olabilir ama o bile iyi değil yaş mama olarak arkadaşım dediği gibi felicia olabilir ama ben hazır yaş mamaya pek karşıyım onun yerine et türlerini suyuyla haşlayıp vermek daha sağlıklı ama zamanim yok diyorsanız market kuru mamalari ve yaş mamaları yerine en azından orta segment kuru ve yaş mamaları tercih etmek kedinizin sağlığı için daha iyi olacaktır yüksek segment mamalar herzaman iyi oluyor ama butceniz yoksa ben kısır yetiskin erkek kedime felicia kullanıyorum tavuk eti et türleri haşlayıp suyuyla veriyorum ekstra ev yoğurdu haşlanmış yumurta ödül şekeri arada yaş mama bu şekilde çokta sağlıklı inşallah bilgilerim işinize yarar diyorum yine bilen arkadaşlar fikir öneri verip yardımcı olur bu benim yaptığım şeyler