Fazla Protein Hills Mama?

Minminik

merhaba,
Protein %38.5 olan kısır kedi maması kullanıyorum, şuan 10 ya da 11 aylığız yetişkin kısır mamaya gçişi başlattım, aşırı tüy döküyoruz aslında yarı hareketli kedim şu ara sıcaklardan tabi hareket etmez oldu, suyuna dikkat ediorum içmesine ama koluma kuyruğu deyse tüy bırakıo proteini yüksek mamanın tüy döktüğü gibi bir duyum aldım %38 proteinli mama çok mu?
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/hill-s-sterilised-kitten-tavuklu-kisirlastirilmis-yavru-kedi-mamasi-10kg.html

4 CEVAP

beyzathemoc1

Proteinle alakası yok her mama her kediye yaramıyor maalesef kaliteli de olsa ayriyeten şu an kedilerde genel bi tüy dökümü artışı var onunla da alakalı olabilir

PofudukLeo

Merhaba , şu dönemde tüy dökümü hemen hemen her kedide arttı mevsimsel olarak. Bir de kedim özelinde tavuklu mama kullanımında çok daha fazla tüy döküyordu , son 6 aydır somonlu mamamaya geçtiğimizden beri tüyleri çok daha sağlıklı oldu

Okan3439

Hills deki protein oranının bir kısmı tahıldan gelen protein yüksek sayılmaz benim kullandığım %44 protein içeriyor tüy dökümü yok denecek kadar az burada protein oranından ziyade mamanın kalitesi devreye giriyor biotin çinko içeren biofelline marka damlayı kullanabilirsiniz ama kediler dönemsel tüy dökücek illaki :)

Minminik

istediği kadar tüy döksün temizlik için asla umrumda olmaz, bilmeden çocuğun tüy dökülmesine ben mi etkili oldum diye panik yaptım, bakalım yetişkin ton balıklı mamada aynı derecede dökerse suçu yavru tavuklu mamaya atarım.
şu ara ek bir vitamin kullanmak istemiyorm veterinerim mamanın vitamin açısından yeterli olduğunu söyledi