Kedimi Fip Virüsünden Nasıl Korurum?

Buse_odm

Kedim 2 aylık parazit ve aşıları tam canı sıkılınca gezdirme tasmasini getiriyor ve yürüyüşe çıkıyoruz hiçbir hayvanla teması yok ama kedilerin atıklarından falan fip virüsü bulasır mı?

3 CEVAP

Berrefilizzz

Fip bulasmaz Corona bulaşabilir kedilerin çoğu taşıyıcı zaten her corona tasiyan kedi fip olucak diye birşey yok corona virüsünün mutasyona ugrasmiyla fipe çevirir bunun içinde bağışıklığını yüksek tutmak gerek

Venusss0

Çıkarmamalısınız büyüyünce zapt edemezsiniz

gizmssahinn

Bence kedinizi tasmalı veya tasmasız fark etmez dışarı alıştırmamalısınız. Hasta bir hayvanın geçtiği,oturduğu,tuvaletini yaptığı yerlerden geçebilir çok büyük bir risk bu. Gözetiminiz altında balkonda vakit geçirebilir sıkılınca.